28.02.2010 02:20    

wolkan__?__
Ben 2 yıllık Makina bölümü mezunuyum,askerliğimide yeni yaptım.Askere gitmeden kısa bir süre önce cnc torna üzerine çalıştım.Atocad çizim programlarınıda çok iyi olmasada biliyorum İŞ hayatına atılmak için Çizim üzerine mi yoğunlaşmalıyım yoksa CNC 'ye devam mı etmeliyim.Sizlerden beni yönlendirecek cevaplar bekliyorum.:con

''Hayat İnsanın Parmaklarının Arasındadır.''

admin (09.03.2010 00:06 GMT)

01.03.2010 15:05    

macapapazi
bu kadar hayata atılmak için acele etme derim ben....ilk olarak çalış biraz derslerine yatay geçişle 4 yıllık bir bölüme gec...ikinci olarak 1 sene düzgün bir şekilde KPSS ye çalış kamuya geç derim ben...ama illaki bu işi yapacam dersen her iki işinde olumlu/olumsuz yönleri var...CNC üzerine 60 yaşında çalışan birisi göremezsin ama ressamlıkta 60 yaşında da olsan iş yaparsın bilgi birikimlerinle..ama kendi atölyeni açacagına inanıyorsan CNC operatörü ol derim...çizmenin sızınır yok....karar senin...

08.03.2010 16:07    

wolkan__?__
Yorumunuz için teşekkür ederim fakat atık çalışmam gerekli onun için doğru bir seçim yapmak istiyorum hem de daha fazla kazanmak istiyorum.Yani yarın birgün keşke bu işi yamasaydım demiyeyim diyorum KPSS sınavına zaten hazırlanıyorum.Sizince CNC de daha fazla kazanıp ileriye taşınabilirmi yoksa Çizim mi bana daha çok kazandırır.Piyasaya atılıp pişmek mi gerekiiyo yoksa...Atacağım adımlar hezamankinden sağlam olmalıki ilerlemek mükün olsun...Rahat yaşamak istiyorum...Yorum yazarsanız sevinirim...

09.03.2010 13:21    

macapapazi
İnsan bir çırak, acılar ise onun efendisidir. Acı çekmedikçe bir insan kendini tanımaz.

( Alfred de Musset) ...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.996 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.01992 saniye