24.02.2010 08:06    

ELİFUZUN
Download bölümünden konik sac açınımı yapan autolisp programıni indiriyorum ama açamıyorum.. Rar dosyasının şifresi nedir acaba? Çok acil lisp lazımdı da.. Teşekkürler.

yazgunesi (24.02.2010 08:17 GMT)

24.02.2010 08:31    

yazgunesi
Dediğiniz gibi rar dosyası şifre kabul etmiyor. Halbuki download sayfasında rar şifresi : www.autocadokulu.com diye olduğunu belirtiyor. Admin bey'e bu klonu hakkında bilgi verilecektir problemin giderilmesi için..

Koni açılımı konusunda yapılmış autolisp programları da var ''Autolisp Kodları'' bölümünde :

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

24.02.2010 08:42    

ELİFUZUN
Cevabınız için teşekkür ederim.
Ben kodlamadan anlamam ki arkadaş.
O şifrenizi de denedim olmadığı için yazmıştım.

24.02.2010 08:45    

yazgunesi
Broblemi çözdüm arkadaşlar... Rar şifresi : autocadokulu.com dur.

18.03.2010 14:51    

sagitta
slm herkese
bu lisp olayıyla simdi ilgilendim ve denedim
oldu koni cizdim sadece alt ust capı ve yuksekligi girdim be 1 dk koni cizdim
simdi autocad ii bilen bile olsa koni cizmek yani yolu bilmeyen baya ugrasır ben gecen 2-3 saat ugrasdım

simdi bu arkadaslardan rediksiyon gibi lispler dirsek gibi lispler bekliyoz :)
cokmu isdedik :)

yapanların emegine sağlık gercekden guzel olmus

30.09.2010 09:22    

yakupdemir73
Konik.lsp lispini yazan arkadaşım öncelikle emeğine sağlık, teşekkürler. Yalnız size bir sorum olacak sitenizden indirdiğim konik.lsp dosyası "konik tepe ve taban" yüzeylerini yay (daire) çizmesi gerekirken neden "elips" çiziyor? ( benim yaptığım açılım çizimi ile lisp dosyasının çizdiği açılım birbiri ile aynı çıkamıyor! ) Ben mi yanlışım acaba?

01.10.2010 08:28    

yazgunesi
yakupdemir73 , sayın arkadaşım sanırım download >> lispler bölümündeki autolisp programını indirdiniz.. Bahsettiğiniz konik.lsp yi test etmedim ama öneri olarak Forum >> Autolisp kodları bölümüne bakmanızı öneririm. Orda da konik saç açılımı yapan program mevcut.. uur8)

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

13.05.2014 12:59    

didim
dirsek acılımı yapan lisp var mı ?

27.06.2014 14:40    

shadow3d
Arkadaşlar koni açılım lispini yazıyorsunuzda şu levha açılım lispini neden yazmıyorsunuz kesit ve plana tıkladığımda bana otomotik olarak açılımını çizip versin her yerde aradım ama ne yazıkki böyle bir lisple hiç karşılaşmadım Gercek ustatların kitaplarını alıp birşeyler yapmaya çalışdım ama gerçek bir lisp yazmak yeterince deneyimim yok yılların birikimini bünyesinde toplamış arkadaşlar böyle bir lispi rahatlıkla yazabilirler şimdiden yardımcı olucak arkadaşlara teşekür ediyorum

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.043 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.01533 saniye