20.06.2009 07:29    

RuNDLL
Benim işim elektrik üzerine bize mimarlar proje gönderdiğinde bize sadece duvar ve pencereler kısmı lazım oluyor örneğin sıva katmanına gerek yok.Sıkıntım şu gelen projelerin bazılarında duvar katmanı ve sıva katmanı 1 katmanın içinde fakat renk kodları farklı tek bir komutla katmanların ışığını söndürdüğümüz yerden sıva katmanını nasıl kapatabilirim.Problemimi tam olarak anlatabilmek için resimde ekliyorum.

yukarıdaki resimde ayrıntılı gösterdiğim gibi ikiside duvar katmanında fakat renk kodları farklı ben sadece color 249 olan katmanı kapatmak istiyorum autocad'te bunu nasıl yapabilirim.

RuNDLL (23.08.2011 07:23 GMT)

20.06.2009 09:02    

ehya
Autocad'de renge bağlı olarak layer kapatması yoktur. Ne yazık ki kapattığınızda duvar katmanına ait tüm nesneler kaybolacaktır.
Önerim, madem sıvaları hiç kullanmıyorsunuz. FILTER komutunun renk seçeneğini kullanarak sıvaları seçip silebilirsiniz.

20.06.2009 09:28    

ehya
"Filter" komutunu çalıştırın. "Select Filter" bölümünden "Color" seçeneğini seçin. "Select" butonuna basıp burada 249 no'lu rengi seçip ok butonuna basın. Ardından "Add to list" butonuna basarak seçilen rengin tablonun üst bölüme eklendiğinden emin olun. Daha sonra "Apply" butonuna basın. Çiziminizi toplu halde seçip enter yapın. 249 no'lu renge sahip tüm nesneler seçili duruma geçecektir. Del tuşuna basarak silebilir ya da Erase komutunu çalıştırıp "P"alt komutu aracılığıyla temizleyebilirsiniz.

20.06.2009 09:54    

bud_0782
projeyi seçtikten sonra sağ tuş quick select komutuyla renge, çizgi tipine, çizgi kalınlığına açısına vb birçok özelliğe bağlı olarak nesne seçimini bir kerede yapabilirsiniz

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.987 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01936 saniye