01.06.2006 15:05    

pronto
Arkadaşlar Autocad i yeni kullanmaya başladım..Daha önce Microstation kullanıyordum...Bu programın en hoşuma gitmeyen taraflarından biri save özelliği.
Daha önceki programımda save işlemini otomatik olarak her değişiklikte yapıyor çalıştığım dosyanın üzerine yapıyordu ve ben hiç farketmiyordum hiçbir bekleme olmuyordu...Bu programda 1dakika için autosave kullanıyorum büyük dosyalarda çok zaman kaybettiriyor..Ayrıca save ettiği dosyayı farklı bir klasör içine atıyor..Bu save işlemini aktif olarak kullandığım dosyanın içine yaptıramaz mıyım...Aynı anda birçok dosyayı kullanmam gerektiğinden makinanın kiltlenmesi veya programda oluşan bir hata nedeniyle tüm dosyalar kapanıyor...Ve benim bu dosyaları tekrar bulup uzantılarını değiştirip aktif kullandığım klasöre taşımam gerekiyor...
Umarım derdimi anlatabilmişimdir...

muratmakar (01.06.2006 15:20 GMT)

01.06.2006 17:01    

hakanx67
ben sana şunu önerrim arkadaşım.yaptığın işlemlerden sonra belli aralıklarla ctrl+s basarak dosyayı son haliyle kaydetmiş olursun.

01.06.2006 23:23    

edoby
microstation kullandığına göre paftalar da falan çalışıyorsun..ve bu tarz büyük dosyalar autocad i zorlar..istediğin gibi bi performans alabilmen için makinenin baya güçlü olması lazım..ya da hakanın dediği gibi kendin save edeceksin..sen 1 dk ya seçersen genelde çalışamazsın o tarz büyük dosyalarda..o yüzden auto save i kullanma derim ben..

04.06.2006 10:36    

gremans
arkadaslar bende yeniyim tamam cizim büyük olabilir ama otomatik kayıt etmesi iyi olmaz mı cizim yapar iken ucuyorum bide kayıt etmeyimi düşüneceğim.. :D

04.06.2006 11:28    

yazgunesi
Otomatik save zamanını 5 dk olarak ayarlamak bence iyi.Zira 1 dakika sonra kayıt etsin derseniz ikide bir kayıt yapıyor kasıyor sisteminizi.5 dakika bence çok uygun.Birde başka bir husustan bahsedeyim.Yapılan işlerin önemli aşamalarında kayıt düğmesine kendiniz basmaya alışın.Autocad'in haricinde world açacakken yada başka bir şey yapmadan önce kendinizi alıştırın ki kayıt düğmesine kendiniz basın.Şimdi de büyük dosayalar hususuna gelelim.Büyük dosyalarla çalışırken genelde çizerken belli bir çizimi başka bir yere kopyalıyoruz değişiklikler yapıyoruz.Şimdi ne oldu? Çalıştığımız dosya 3.5 Mb oldu !
Çizim içindeki önemli değişikleri wblock komutunu kullanarak çizimin dışına ayrı bir dosya olarak gönderirseniz size çok büyük yardımı olacak..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.588 saniye - Sorgu: 56 - Ortalama: 0.0105 saniye