22.01.2009 15:14    

unforeseer
mesela bir araba çizdim, araba layerında ve bunu bir yere araba.dwg olarak kaydettim. ( blok olarak değil, normal çizim olarak) sonra başka bir dosyada çalışırken ınsert komutunu kullanıp araba yazdıgımın zaman normalde çizim dosyası olan araba yeni çalıştığım dosyaya block olarak gelicek. Ancak bu gelen block yeni çalıştığım dosyada current layer neyse o layer da geliyo. Ben bunu ınsert ettıgımde araba layerında gelmesını ıstıyorum. _?_

umarım anltabilmişimdir bunun için lisp lazım ama nasıl yapılır hiçbirbilgim yok

22.01.2009 22:23    

Harbi65
Bunun için lispe gerek yok...
Bu çizimini ya da bloğunu bi seferlik kullanıyorsan zaten sorun olmaz... sürekli kullanıyorsan bu çizimi Tool Palettes e yerleştir. Sonra üzerine sağ tıklayarak Properties tablosunu aç. Orda ki Layer bölümünde hangi layerde olmasını istiyorsan o layeri seç... Bundan sonra bu bloğu insert etmeden burdan alarak kullanırsan hem daha pratik olur hem de ayarlamış olduğun layerda çizimine yerleştirirsin....

23.01.2009 07:42    

unforeseer
cvp için tşk ederim ama bu bana faydalı olmaz benim senbol listem milyonlarca senbolden oluşuyor tek tek bunu koymamam ben kolaylık olsun diye istedim hep tek tek bunun layarlarını düzeltmem hemde bikere işimi halletmiş olurum

unforeseer (23.01.2009 07:47 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.762 saniye - Sorgu: 49 - Ortalama: 0.01555 saniye