02.01.2009 10:51    

turew
merhabalar 3 haftadır her autocad dosyasını açtığımda açarken alt kısımda 3 - 4 defa error; malformed list on input hatasını veriyor ve bekliyor ama sonunda açıyor bu hatayı nasıl düzeltebilirim..konulara biraz baktım ama doğru yere mi yazdım bilmiyorum. yardımcı olabilirmisiniz. Saygılar

02.01.2009 10:55    

ehya
bu uyarı yüklenen lispte eksik bir kapatma parantezi ya da tırnak işareti olduğunu belirtir. Lispi gönderirseniz düzenleyerek geri göndeririz

02.01.2009 10:57    

turew
ya ben anlamam ki lispden neyi göndereyim.başkası benim bilgisayarımımı karıştırdı acaba.

02.01.2009 11:17    

ehya
autocad programınız her açılışta lips (ler) yüklemesi yapıyor. Bu yüklenen lispleri bilmelisiniz. Aksi takdirde yardımcı olamayız.
Yüklenen lispleri öğrenmek için 2 yol var.
1- APPLOAD komutunu çalıştırın. Sağ altta Content butonuna basın. Açılan tabloda eklenmiş bir lisp varsa bu lispi gönderin. Burada ek görünmüyor ise;
2- C:\\program files\\autocad.....\support\\acad....lsp" dosyası var. Bu dosyayı açıp en alt satırına bakın. Yüklenmesi istenilen lispler buraya da yazılabilir.

02.01.2009 11:19    

HIPHOP
ehya lisp olduğundan şüphelendi... yani. yüklenmiş bir lispin oluşturduğu hata olduğunu söyledi. o halde lisp i silmeyi öneririm size.

şu yöntemi izleyiniz.

appload >

çıkan pencerede
contents

buradan çıkan .lsp uzantılı yazının üstüne tıkladıktan sonra

Remove >
close >
close >

02.01.2009 11:36    

turew
appload menüsünün contetnt kısımında hiçbir dosya yoktu. ehya kardeşimin ikinci yolunu denedim . acad2007.lisp dosyasını açtım sayfanın tam sonu olmamak la beraber bu kısmı sizinle paylaşmak istedim.

;;; Globalization Note:
;;; We do not support autoloading applications by the native
;;; language command call (e.g. with the leading underscore
;;; mechanism.)

(if (not (= (substr (ver) 1 11) "Visual LISP")) (load "acad2007doc.lsp"))

;; Silent load.
(princ)

02.01.2009 11:43    

ehya
Yazdığınız bölümde herhangi bir hata görünmüyor. En iyisi bu lsp dosyasını dosya olarak ekleyin. Tamamına bakalım..

02.01.2009 12:21    

turew
bu acad2007.lsp dosyasını mail yolula mı göndereyim.. [email]otoket@msn.com?[/email]

şimdi autocad e tekrar bakıyrum hata şekli aynen şöyle

autocad menu utilities loaded ; error ; malformed list on input;
malformed list on input;
malformed list on input;
malformed list on input;
malformed list on input;

sonra açılıyor ; ama 3-4 dakika geçtikten sonra

turew (02.01.2009 12:37 GMT)

02.01.2009 13:15    

ehya
sorun değil. maille de atabilirsin.
mesajına bakılırsa, menülisp yüklenirken hata veriyor ve bu hata toplam 5 tane...
ek olarak kullandığınız bir menü var sanırım. Bu menüyü kontrol etmenizde fayda var.

07.01.2009 07:20    

turew
ehya kardeşim, evvel akşam windowsa format attım.yeniden kuruduğumda sorunun devam ettiğini gördüm.Başka bir sitede wolf diye bir arkadaş da senin gibi yardımcı oldu. sorunun express menusunden kaynaklandğını söyledi ve doğru çıktı. Express menudeki bazı komutlar çalışmıyor.ya express menuyu kaldırcam yada yeniden düzenlicem.Ama nasıl yapılır hakkında bilgim yok. bilgi paylaşımı sayesinde birçok insanın bu satırlarda işini çözeceğine eminim.Yardımcı olduğunuz için saolun.

07.01.2009 07:28    

ehya
:) başka bi sitedeki wolf yapardı da kodları karmaşık verir senin kafanı karıştırırdı :)
yapabileceğin o zaman aynı versiyon yüklü başka bir bilgisayardaki express menü klasörünü kendi bilgisayarına yüklemek. Bunun haricinde buradan başka türlü yardımcı olamam...

07.01.2009 07:35    

turew
yok hayır hiç bir şey vermedi.sadece expres menuyu kaldır dedi. Bu bilgiyi seninle paylaşmak istedim.

09.01.2009 10:26    

ozgeozz
merhaba bendede aynı problem var ama express menüyü nasıl kaldırıcam hiçbir fikrim yok?? yardımcı olabilirmisiniz lütfen..

17.03.2010 22:04    

vedatcan980
merhaba aynı sorun bende de var arkadaşlar.acaddoc.lsp dosyası var.sürekli boyutu büyüyor.nerdeyse 1 gb oldu.pc ye format attım yeniden kurdum düzelmedi.açılırken malformed input hatası da devam ediyor.sorunu çözemedim.yardımcı olursanız sevinirim.

17.03.2010 22:28    

ProhibiT

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

linkinde çözüm verilmiştir. Kolay Gelsin...

11.11.2013 07:53    

mavimim77
ayni hata bendede var yukardaki linkte calismiyo nasil duzeltebilirim?

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.124 saniye - Sorgu: 92 - Ortalama: 0.01221 saniye