AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
17.12.2008 06:56    

trkgo
Arkadaşlar elektrik proje tasarımı yapanlar arasında Eplan kullanan varmı,bu programın faydaları oluyormu ve sadece tek hat şemaları içinmi kullanılıyor.
Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum.
Hoşçakalın...

17.12.2008 10:31    

admin
Eplan elektrik projelerinde tek hat şeması, üç hat şeması, kumanda şeması ve kontrol devreleri gibi proje için gerekli herşeyi hazırlar. Belirli markaların ürünlerini barındırır. Bir kumanda şemasında marka ve modele göre seçtiğiniz kontaktörün kontak numaralarını projeye işleyerek kontaktörün boş kontağı kalmadığında sizi uyarır. Benzer şekilde klemensleri de numaralandırarak tüm uçları klemense çıkarmanızı sağlar. En sonunda da malzeme listesi oluşturur.

18.12.2008 14:38    

kübra emanet
o belirli markalar için geçerli değilmi bu dediğiniz kontaktörlerin kontaklarını işlemesi malzeme listesini oluşturması falan

18.12.2008 19:49    

admin
Evet belirli markaların belirli ürünleri var. Aslında kullanıcı kütüphaneye yeni semboller ekliyor ama bu oldukça zahmetli bir aşama.

19.12.2008 09:33    

kübra emanet
o markaları çok merak ettim.schneider ın ürünleri varmıdır acaba: merlin gerin veya telememecanigue gibi markalar..

19.12.2008 12:46    

admin
Evet bildiğim kadarıyla onların hepsi var:

Bende şu an program yok, sadece hatırladığım bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

Kütüphanesinde Siemens, Schneider, Merlin Gerin, Telememecanique gibi markaların ürünleri var diye hatırlıyorum.

20.12.2008 08:01    

abdulrahimbalaban
ben tek hat şeması çizmek istiyorum eplan proğramımda var bu işi kolay öğrenebilirmiyim acaba

21.01.2009 06:56    

trkgo
Arkadaşlar eplan yada cofaso programı yükleme cetvelini tek hat şemasına aktarma işlemini yapabiliyormu acaba?

Çünkü excelde yükleme cetveli oluşturupda autocaddeki tek hat şemasına değerleri girmek bazen zor oluyor,

Yardımcı olursanız sevinirim...

26.01.2009 12:36    

dinceresentas
Eplan son derece güzel bir program.Tüm pano çizimlerini sorunsuzca yapabilirsiniz.Ben yaklaşık 5 yıldır çizim yapıyorum tüm versiyonlarını biliyorum...Auto cad ile karşılaştırılamaz bile..En önemli özelliği otomatik işlemleri...Başlangıç için eplan 5.5 versiyonunu kullanmanızı tavsiye ederim.Son sürümü mükemmel..Ayrıca ÖZEL EPLAN EĞİTİMİ VERİYORUM.Bilginize...

24.04.2009 11:43    

trkgo
projede yükleme cetveli oluşturduktan sonra tek hat şemasını excelde oluşturduğum yükleme cetvelinin diğer sayfalarına formüllerle aktarma (linye no,açıklama,watt,...) yapıyorum yada autocade çizdiğim tek hat şemasının değerlerini tek tek exceldeki yükleme cetveline bakarak giriyorum.

Eplanda yükleme cetveli ile tek hat şeması bağlantısı varmı varsa nasıl ve ufak bir örneğini paylaşılmısınız.

02.05.2009 18:09    

groove
eplan tamamen profesyonel bir tasarım yazılımıdır otomasyon projelerinizi çok rahat birşekilde oluşturabilirsiniz piyasada kullanılanlar arasında en iyisi diyebilirim.

19.05.2009 20:34    

*seyfi*
Alıntı
dinceresentas :
Eplan son derece güzel bir program.Tüm pano çizimlerini sorunsuzca yapabilirsiniz.Ben yaklaşık 5 yıldır çizim yapıyorum tüm versiyonlarını biliyorum...Auto cad ile karşılaştırılamaz bile..En önemli özelliği otomatik işlemleri...Başlangıç için eplan 5.5 versiyonunu kullanmanızı tavsiye ederim.Son sürümü mükemmel..Ayrıca ÖZEL EPLAN EĞİTİMİ VERİYORUM.Bilginize...

Siz eğitimi nereden aldınız sorabilir miyim??? Yani yetkili misiniz veya sertifikanız falan var mı??? Sanırım Eplan eğitimini öyle her önüne gelen değil, yetkili ve sertifikalı kişiler veriyor, zira bu ÖSS ye girecek öğrencilere matematik anlatmaya benzemez...

26.05.2009 11:29    

dinceresentas
Alıntı
*seyfi* :
Alıntı
dinceresentas :

Siz eğitimi nereden aldınız sorabilir miyim??? Yani yetkili misiniz veya sertifikanız falan var mı??? Sanırım Eplan eğitimini öyle her önüne gelen değil, yetkili ve sertifikalı kişiler veriyor, zira bu ÖSS ye girecek öğrencilere matematik anlatmaya benzemez...

Evet Sertifikam var.Her yetkili yada sertifikalı düzgün anlatsa özel ders verenler ekmek yiyemezdi.Tabiki bu işin ehli olmak ve yetkilide olmak gerekli bu konuda size katılıyorum.Daha öncede birçok ders ve eğitimim olmuştur bu konuda hiç şüpheniz olmasın...

Saygılarımla Dinçer

29.05.2009 20:25    

murphy
Alıntı
trkgo :
Arkadaşlar eplan yada cofaso programı yükleme cetvelini tek hat şemasına aktarma işlemini yapabiliyormu acaba?

Çünkü excelde yükleme cetveli oluşturupda autocaddeki tek hat şemasına değerleri girmek bazen zor oluyor,

Yardımcı olursanız sevinirim...

eplan'ın en büyük faydaları otomatik kablo numarası vermesi, otomatik klemens numarası vermesi ve sayfalar arası bağlantı yapmasıdır kanımca. Kendi malzeme kütüphanesi var, otomatik malzeme listesi çıkarma ve harici bir cad programına ihtiyaç duymadan pano dizaynı da yapabilirsiniz. tabii ki bu son saydığım özellikleri kullanmak biraz zahmetli. Ama yükleme cetvelini direk tek hat'a aktarmayı bildiğim kadarıyla eplanda yapamıyoruz. zira yükleme cetvelini autocad'e aktarıp autocad de otomatik olarak tekhat çizilmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama yapanı gördüm. Muhtemelen autolisp kodlarıyla... Eplan üç hat ve kumanda çizimlerinde oldukca başarılı fakat tekhat çizimi için gerekli blokları oluşturduktan sonra autocad sanırım daha kolay ve hızlı olacaktır.

12.12.2010 20:08    

djkursun
arkadaşlar eplan ı cad ile karıştırmayın eplan daha çok kumanda devreleri için tasarlanmıştır.. tabii tek hat şemasıda yapılır ve autocad de yapılan 3d hariç bir çok çizimi yapablirsiniz.. eğer kumanda ile uğraşıyorsanız kesinlikle eplan p8 derim ama tesisat ile uğraşacaksanız cad den şaşmayın... eplan p8 ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

27.12.2010 21:38    

flyfly
Alıntı
arkadaşlar eplan ı cad ile karıştırmayın eplan daha çok kumanda devreleri için tasarlanmıştır.. tabii tek hat şemasıda yapılır ve autocad de yapılan 3d hariç bir çok çizimi yapablirsiniz.. eğer kumanda ile uğraşıyorsanız kesinlikle eplan p8 derim ama tesisat ile uğraşacaksanız cad den şaşmayın... eplan p8 ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

Hocam Autocatte yaptıgımız bi şekli eplana çevirebilirmiyiz?

17.08.2011 13:14    

dinceresentas
Eplan software & service iyi tasarlanmış eğitim konseptleri ile yatırımınızın karşılığını verir.

bugünün iş dünyasında başarılı olabilmek, verimli dizayn çalışması yapabilmek ve konusunda uzmanlaşmış mühendislik hizmeti sağlayabilmek için özel yazılım eğitimleri gerekmektedir. eğitime yapılan yatırım, bilgilerinizin güncellenmesine ve eğitim yazılımınızın daha verimli ve üretken şekilde kullanılmasına yardımcı olur.Sizlere genel standartların çok ötesinde mükemmel tasarlanmış eğitim konsepti sunmaktayım.

eplan electric p8 yazılım eğitimi

bir ürünün fonksiyonel kapsamını bilmek istersiniz değil mi?işte eplan temel eğitimleri ile hedefinize hızlı ve verimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.Eğitimlerimizin içeriği, yüksek kalite standardını ve öğrenmede optimum başarıyı garanti eder. faydalanabileceğiniz avantajlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

kurumsal firmalar için sizin belirleyeceğiniz yerlerde veya kendi merkezinizde gruplar halinde,

kurs bitiminde soru cevap ile konuları daha iyi öğrenme,

örnek dizaynlar, kurs dökümanları ve elektronik formatta bilgiler.

bireysel ve kurumsal olarak eğitimler, gerek işyerlerinde gerekse belirlenen yer ve zamanda verilmektedir.Eğitimlerde ihtiyaç duyulan programın kurulumu ve yaşanacak sorunlarıda göstermekteyim.Eğitimlerden sonra destek konusunda bu güne kadar eğitim verdiklerime her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak desteği veriyorum ve halen vermekteyim.Bu konuda bireysel ve kurumsal hiçbir sorun yaşamamaktayım.

ayrıca tüm pano projelerinizin çizimi eplan'da itina ile yapılır.Büyüklüğü hiç farketmez siz senaryoyu söyleyin yeter...%100 güvenli çizimleriniz (mcc,plc,otomasyon,ana dağıtım,kompanzasyon,kat panolarınız sayaç ve priz) özenle yapılır...(eplan 5,5-5,7-p8)

saygılarımla...

dinçer

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.3 saniye - Sorgu: 89 - Ortalama: 0.01461 saniye