12.11.2008 21:13    

mustafa_vrc
merhaba arkadaşlar ben bu virüslere baya taktım bu aralar, iş yerindeki pc ye KAMSOFT.EXE adlı bir dosya yine başlangıca yerleşmiş ve bildiğim yöntemlerle halletim, yani şimdilik sorun yok gibi gözüküyor. bununla daha önce karşılaşan arkadaşlar vermı acaba nedir ? özellikleri ne? ne işe yarar. aslında bir tane daha vardı ancak adını hatırlayamıyorum şuan. pc deki sıkıntı yaklaşık 10 dk da bir kilitliyor ve mail yoluyla kendini yolluyor. şirket pc si olduğu için çoğu işletmeye bu virüs yollanmış otomatik olarak.

12.11.2008 21:19    

admin
Ben ilk kez duyuyorum bu virüsü, virüs programı kullanıyormusunuz? Acaba virüs programlarına görünmeden sızabiliyormu pc'ye? Ona göre tedbir alalım...

12.11.2008 21:43    

mustafa_vrc
okadar bilmiyorum ancak, çalıştığım yerdeki pc de iyi bir antivürüs yok, ve kullanıcılar bilinçsiz biraz. özelliklerini araştırmaktayım şuan. pc yede flash bellek ile girmiş gibi gözüküyor. bu virüs hakkında şuan araştırma yapmaktayım, kayda değer birşeyler bulursam paylaşırm burda. daha önce amvo.exe ile ilgili problemi çözmüştük, ona benzer bir dosya buldum ancak başka virüsler için. ayrıca bu başlangıça eklenen öğeleri kontrol altına almak için bir program v.s varmı acaba?

12.11.2008 21:54    

fırtına böcüğü
benim de en büyük derdim virüsler,
şuan baya problem yaratıyor madem araştırıyorsun pacex.Gen adlı virüse de bakabilir misin?beni sık sık ziyaret ediyor da :)
bir de öğrenmek istediğim bu virüsler siliniyor görünüyor ama tamamen siliniyor mu?

12.11.2008 22:09    

mustafa_vrc
o virüslede büyük bir keyifle ilgilenirim. diğer arkadaşlarda burda onları rahatsız eden virüsler varsa paylaşsın.

virüs tamamen siliniyormu bilmiyorum ama problem çözülüyor. genelde benim yönetemim başlat-->çalıştır-->msconfig ten başlagıç sekmesinden durdurmak ve regedit den o virüsü aratıp silmek. yada pc ye mümkünse virüsün olmadığı geri bi zamana almak. bu şekilde problemleri çözüyorum.

ayni sonuç olarak pcde bir anormallik kalmıyor. tabi bazı ayarlar değişmiş oluyor onlarıda düzeltmek gerekir. sitenin arama motorunu kullanarak amvo.exe yazıp ordaki yorumları inceleyiniz isterseniz.

senin pc nde ne gibi sorunlar yaratıyor paylaşabilirmisin?

mustafa_vrc (12.11.2008 22:16 GMT)

12.11.2008 23:39    

yazgunesi
Arkadaşlar antivürüs olarak sizlere Avast öneririm.Sistemi fazla kasmıyor ve otomatik güncellemeli...

Bu arada (mustafa_vrc ve diğer arkadaşlar) bilgisayarınıza sağlam bir vürüs taratması yaptırmak istiyorsanız ;

Avastı kurun kurma işlemi bitmek üzereyken soru soracak. Bilgisayar yeniden başlatıldığında vürüs taraması yapmak istermisiniz tüm hardisklere ? Kesinlikle evet deyin.Bilgisayar yeniden açıldığında avast daha windows'u açılmadan taratma yapacak bir kereye mahsuz. Bu anda bulunan tüm virüsleri sildirin. Unutmadan söyleyeyim bilgisayarınızdaki evrakları yedek almayı unutmayın. C diskinde bulunanları yedekleyin ki hani sistem çökerse..

13.11.2008 06:32    

fırtına böcüğü
benim virüsler hakkında bir bilgim yok maalesef o yüzden bu virüs mü başka birşey mi neden oluyor bilmiyorum ama pc de kitlenme oluyor
bize karspersky kurulmuştu ama o hepten yavaşlatmıştı pc yi format tan sonra..şimdi nod var ve virüs bulup siliyor ama bilmiyorum ne kadarını siliyor :)
avast ı düşünürüm ilerki zamanlarda teşekkürler..
ben bir araştırma yapmıştım <scrrntr.dll> nin virüs olduğu söyleniyordu ve şuan bende bu var onu silmem gerekir mi daha önce denemiştim ve silinemiyordu

13.11.2008 19:37    

mustafa_vrc
sistemi iyi koruyorum diye düşünüyorum, avast kullanıyorum zaten ve güncellemelere dikkat ediyorum garantili olsun diye kendim bile alıyorum pc yi açınca ancak bi şekilde girmeyi başarıyor işte, (fırtına böcüğü; çalıştıra msconfig yaz ve c:/windows/system32/...(örnek;kamsoft.exe) gibi bir dosya varsa bu virüstür ancak pc nin calışmasını sağlayan ve bi kaç programda bu şekilde burda çalışır orda onları bilmen lazım.yani durduracağın soyanın ne olduğunu googleden v.b aramalısın ve ne olduğunu öğrenince durdurmalsın) sanırım anlatamadım...

13.11.2008 19:45    

fırtına böcüğü
kısmi olarak anladım,durdurmayı da anladım teşekkürler.
ama pek de bir bilgim yok sen rastlamadın sanırım scrrntr.dll ye bu kafamı karıştırdı :dozingoffneyse çok sağol umarım sen de kurtulursun..illetlerden

13.11.2008 20:17    

mustafa_vrc
ben hallettim sorunu bi problem yok şuan, sorun şirketteki muhasebeci ve grafikçinin pc deydi zaten. benim canımı msauc.exe isimli olan virüs sıktı resmen cayır cayır yandı dwd sürücüm. onuda halletim ama. yukardaki dosya varsa sende hemen yok etmelisin onu. bi kaç ufak yazılım var elimde bu tür virüsler için ama onu halledermi bilmem ancak manuel olarak kendin de halledebilirsin. unutma her parçasını sileceksin ki birdaha çıkmasın piyasaya. msconfig,regedit ve her nerde varsa

mustafa_vrc (13.11.2008 20:35 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.336 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.01964 saniye