27.08.2008 08:15    

HoyraT
öncelikle kolay gelsin yardım edebilirseniz sevinirim
1) mechanikal desktopta normal autocadde oldugu gibi model de cizdiğin resmi layout a tıkladıgında neden kagıda aktarmıyor bende mi sorunvar yoksa başka şeyler mi yapmam gerek yada yeniden cizmem ?
2)Edit Attribute hakkında pek bir bilgim yok ve sitede aradım yeterli bilgiye ulaşamadım varsa elinizin altında videolu varsa acıklama linki verebilirmisiniz ?
3)Birde mechanical desktopta costumize den gerekli değişiklikleri yapıyorum appley accept diyorum fakat programı kapatıp actıgımda yeniden ayar yapmam gerekiyor kafam karıstı bu konuda
4)Baska bir sorun ise xref komutunu az bucuk bilirsiniz ama forumlarda buldugum kadarıyla cok basit anlatılmış ve 3d max üzerinden yorumlanmış (mesela oda icersindeki masaları düzenlemek sonra fabrikalardaki masaları düzenlemek gibi ) ama ben makina prcaları yapıyorum ve bir mili kasnaga gecirecegim mesela xreften cagırıp bunu nasıl yapabilecegimi bulabilmiş değilim
Anlayamadıgınız yer olursa biraz daha acıklayıcı yazabilirim ilerde ;)

Bu konularda yardım ederseniz beni bahtiyar edersniz şimdiden tşkler herkese.

27.08.2008 11:14    

leonine25
mechanikal dekstop hiç kullanmadım daha önce fakat farklı oldugunu düşünmüyorum autocadden...xref ile işlem yapmadaki amaç tek sayfaya sadece cizimlerin görüntüleri ile işlem yapmaktır. yani kısa yol gibi çalışır.böylelikle xref yani montaj sayfan fazla yüklü olmamış olur...Xref hakkında hiç bir bilgin yoksa resimli anlatım filan uzun sürebilir...kısaca söyle söyleyebilirim...xref komutu (external refence) ile attack yaparak sayfada olmasını istediğin çizimin dosyasına tıklıyorsun ve çizim müdahale edilemez halde tek parca sayfaya yerleştirilir...Bunun kolaylıgı ise parça sayısı fazla olan cizimlerde karışıklıgı önlemekdir

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.771 saniye - Sorgu: 49 - Ortalama: 0.01573 saniye