27.04.2006 06:42    

marbel118
ya arkadaşlar daha öncede aynı konuyu sordum, dediklerinizi yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. dwg dosyasını bmp ye dönüştürüyorum fakat ya bir parçası görünüyor. yada çönürlüğü çok az. yazılar falan okunamıyor. lütfen çok acil bri bana yardım edebilir mi? teşekkürler.

muratmakar (10.06.2006 09:19 GMT)

27.04.2006 06:53    

kadmaster

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Yukarıdaki link e tıkla. Free trial den programın demo versiyonunu yükle daha sonra
dwg çizimini bu program vasıtası ile jpeg e çevir. Sonra lazım olursa paint ten falan bmp ye dönüştürebilrisin. Kolay gelsin.

27.04.2006 07:40    

yazgunesi
dwg dosyasını .wmf dosya formatında export edersen kaliteli çözünürlükte imaje olarak resim elde edersin.Sonrası istediğin formata çevir.
>>> File açılır menüsü altından export seçeneğini tıklatıp metafile ( *.wmf ) seçeneğini kullan. Ekrandan objeyi seç ve ardından sağ tuşa bas.İşlem bu kadar basit. :)

27.04.2006 07:48    

kadmaster
Alıntı
yazgunesi :
dwg dosyasını .wmf dosya formatında export edersen kaliteli çözünürlükte imaje olarak resim elde edersin.Sonrası istediğin formata çevir.
>>> File açılır menüsü altından export seçeneğini tıklatıp metafile ( *.wmf ) seçeneğini kullan. Ekrandan objeyi seç ve ardından sağ tuşa bas.İşlem bu kadar basit. :)

Anladığım kadarı ile senin dediğini yapmış.Fakat tamamı çıkmamış sanıyorum.Ondan yapamamş o yüzden bunu tavsiye ettim.Bu arada verdiğin linkten her gün 4-5 indiriyorum.Bide rhinoyu ne yaptın halledebildin mi? merak ettim :O_o

27.04.2006 07:59    

yazgunesi
şimdilik rafa kaldırıp paketledim!:D Çok kullanışlı mükammel bir 3 boyutlu program, tüm arkadaşlara tafsiye ederim.

http://www.rhino3d.com/

09.06.2006 21:13    

bektas001
rhino nurbs tabanlı güzel bir yüzey programıdır. render kalitesi oldukça yüksektir. genelde tasarımcılar kullanıyor.

rhino için eğitim notu isteyenler irtibataı koparmayalım

27.03.2008 13:55    

elinex
yazgunesi :
>>> File açılır menüsü altından export seçeneğini tıklatıp metafile ( *.wmf ) seçeneğini kullan. Ekrandan objeyi seç ve ardından sağ tuşa bas.İşlem bu kadar basit.

Bu yöntemle daha önce . bmp olarak alıp, word excel dosyalarına yapıştırarak resimleri kullanıyordum.
Yine kullanmak istedim fakat bu seferkiler diğerlerinden daha soluk oluyor.
Yöntem, komutlar hepsi aynı. Ama 1 ay önce yaptıklarım canlı, şimdikiler soluk çıkıyor.
Nedeni ne olabilir acaba?
Bilmediğim bir ayar mı var?

17.10.2008 06:38    

Qokmen
bektas arkadaşım ya bana rhino eğitim notları lazım bi yerden buldum ama 35 sayfa özet gibi olmuş rica etsem bana gönderirmisin?

17.10.2008 08:41    

seyma_0034
marbel118 arkadaş ıllakı resım goruntusunu elde etmek istiyorsan print screen yap :)))

22.09.2009 08:21    

123456406
yazıcı ayarlarından jpeg formatını seçerseniz jpeg.png olarak kaydedebilirsiniz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.909 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01263 saniye