24.04.2006 20:24    

Uğur_aykin
Selam Arkadaslar Ben Elektrik Teknikerligi Okuyorum Dersimizde Autocad Var Ametörce Line Circle Konusunda Kendimi Geliştirdim.

Dişli cizebiliyorum Felan Baska seyler yapmak istiyorum vede kendimi gelistirmek istiyorum...

Kolay Kendi Capımca yapacagim komutlar Yardimiyla birseyler yapmak istiyorum lütfen yardimci olunuz..

admin (03.03.2007 09:57 GMT)

25.04.2006 08:15    

SnipeTR
piyasada bulunan kitaplardan faydalanabilirsin. (ücretli kurslar daha pro. eğitim vermekteler)ama kendi başına kitaptaki örnekleri yaparak kendinide geliştirebilirsin...

25.04.2006 08:47    

kadmaster
Autocad öğrenmek için, öncelikle draw ve modify menüsü üzerinde durman gerekir.Tüm tasarım cad/cam programları için de aynı şey geçerlidir.Draw menüsü çizim yapmak için kullanılır ve modify menüsüde yaptığın çizimleri düzenlemek için kullanılır.Bu iki menüyü öğrendikten sonra zaten diğer menüler ve arayüzler hakkında az çok bilginiz olur. Fakat autocad de bir çizim yapmanın çok farklı yolları vardır. Önemli olan size en uygun olanı seçip, çizim hızını ve kolaylığını arttırmanızdır. Profesyonel yardım almak her zaman bir avantaj teşkil eder.Ama önemli olan , kendinizi geliştirmenizdir.

Kolay gelsin. Başarılar...

28.05.2006 07:44    

Uğur_aykin
kendi capımca ögrenemem mi ? illaki kurs mu olacak ben kurstan birsey ögrenemiyorumda kendim cabalarim kendim cözerim bugüne kadar o oldu

22.11.2006 08:00    

ggurbuz
Okul ve kurs insana bişey vermio Autocad konusunda ben kendim öğrendim Autocad 12 de başladım ve şimdi hepsini kullanıyorum o zamanlarda Autocad 12 DOS sisteminde çalışıyordu.Şimdi ise hepsi aynı.Çabala ve önünde illlaki bir not alacağın defterin olsun her hareketi yaparkende bi yere not al ve sonra nasıl yaptım die düşünme :)
Kolay gelsin

28.12.2006 10:23    

aydinata
kardes kendı kendıne ogrenmen senın için daha mantıklı olur. kendı kendıne ogrendıgın zaman unutman daha zor oluyor. ve kendı kendıne hızlanıyon cızım yaparken. ama sureklı arastırman ve kendını gelıstırmen gerek.

03.03.2007 09:33    

mesutbulut83
Merhaba, Bana soracak olursan Suya girmeden yüzme öğrenilmez derim, yani proje çizen bir firmaya girip orada çizim yapa yapa diğer çalışanlardan yardım alal ala öğrenebilirsin ancak. Demem o ki limse anasının karnında öğrenmiyor

03.03.2007 13:42    

ayhan53ismail
kursuna git

03.03.2007 20:21    

bektas001
daha çabuk öğrenmek istiyorsan profesyonel detek almanda fayda var. ama kendi başna öğrenemeyeceğin anamına gelmez. autocad başında ne kadar fazla zaman geçirir ne kadar farklı şeyler çizmek için çalışırsan o kadar iyi ve sağlam öğrenirsin.

13.04.2007 23:19    

gurbetci178
allah yardımcın olsun

14.04.2007 03:43    

createch
autocad ogrenmek için oncelikle hastane de calısmayı tavsiye ederim
gece nobetlerinde radyoloji bolumunun karanlık odasında gunde yaklasık 14 saat
3 ay boyunca calısırsan benım kadar ogrenırsın
ama 6 ay calısırsan ogretmen olursun ...

yani diğer arkadaşların dediği gibi başında zaman geçirilnce detaylar daha kalıcı oluyor..

sağlıcakla.

14.04.2007 06:05    

g_orhan
walla arkadaşlar bence autocad öyle 3-5 ayda öğrenilecek bi şey değil.ben 6-7 yıldır autocadin içindeyim ama hala bilmediğim şeyler var ve öğrenmeye devam ediyorum...
ama autocad öğrenecek arkadaşların gözünü korkutmak istemem.bir an önce başlayın...kendi kendinize kurcalayarak öğrenirseniz daha çok faydası olur.ama kursun yeri de ayrı tabii...

14.04.2007 06:16    

y-eski
slm bende 7 yıldır Autocad kullanıyorum ama bazı arkadaşların dediği gibi benimde bilmediğim çok komut var. Yalnız aşağı yukarı çizemediğim parça yok sayılır ben Autocad'i kendim ilerletip geliştirdim diyeceğim kendinde öğrenip işlerini halledersin bu arada profesyonel bir yardım alırsan daha çabuk daha iyi öğrenirsin son olarak sen ne kadar gayret edersen o kadar öğrenirsin.

22.06.2007 09:23    

teknikçizim_elektrik
baba sen auto cad öğrenmek istiyosan bu iş kitapla kursla öürenilmez anladınmı eğer profösyenel olmak istiyosan hangi dalda öğrenmek istiyosan(elektrik,mimari,3d v.s.)giriceksin bir mimarın,bir elektrik müh,veya bir makinevinini yanına orda öğreniceksin ben öyle öğrendim ve şu na profösyenelim kitabın öğreteceği kursun öğreteceği bir yere kadar rica et birinden gir bir yere kendini geliştir....ok
hadi başarılar sana.....

19.09.2007 07:08    

avrupali
bende aynı durumdayım yani elektrik teknikeriyim ama mimarın yanındayım kardeş faydası ölçülemez

26.09.2007 12:18    

_RaLF_
Bende ilgili yerlerde çalışarak kendimi yetiştirmek istiyorum. .kendi çapımda başladım autocad çalışmaya. .para önemli değil ilk etapta benim için. .yeni 2 yıllık elk. mezunuyum. .eğer ilgilenenler varsa msj yazsın. .şimdiden teşekkurler.saygılarımla.. .

28.09.2007 12:22    

caylak35
arkadaslar bana ulasabilirseniz autocadın yanında elektrik proje cizimi ile alakalı püf noktalarıda sizlere aktarmaya calısırım tabi bizimde sizlerden ögrenecegimiz seyler olabilir bilgi paylastıkca cogalır

29.09.2007 11:02    

Ahmetyilmaz
autocad'i kitaptan öğrenilmesi konusunda tereddütleri olan birisiyim bence autocad kitaptan öğrenilmez ve autocad'i kitaptan ögrenilendende ögrenilmez. ilk basladıgın gunlerde bunun sıkıntısını cok cekmistim adam bütün komutları ezberlemis komut satırından giriyor ben insanın en iyi gorerek ogrenebilecegine inanmama ragmen komut satırından girdigi icin izleyerekte ögrenemiyorsun ve anlatımda da cok kapsamlı oluyor hala cogu komutun ismini bilmem fakat cizimlerimi yapabiliyorum gereksiz bilgi kafa karıstırmaktan baska bir ise yaramaz

03.10.2007 10:31    

gurbetci178
ahmet kardeş ben sana katılmıyorum bilginin gereksizi olduğunu senden duydum da diye bilirim tamam bölümümüz elektrik ve sadece tesisat projesi çiziyor olabiliriz amma: düşün ki render işi çıktı veya ayrıntılı görünüş çıkarma lazım bunu sen yapsan daha hoş olmaz mı bırak arkadaşlar akşam işten geldikten sonra dizi film izleyeceklerine eğitim vidosu izlesinler çeşitli komutları öğrensinler bence kendiilerini geliştirsinler...

ama senin düşüncene de saygı duyarım

09.12.2007 10:49    

mstylmz
mrb arkadaşlar ben elektrik öğretmenliği son sınf öğrencisiyim bir çok kez özel ders vermiş biri olarak söylüyorum.muhakkak bikursa yada özel ders alın ama profesyonel destek almadan önce kendiniz biraz autocad üstünde çalışın öğrencilerde şunu farkettim daha önce azda olsa bilgisi olan öğrenciler ürkek olmuyolar öğreneceğine dahada inançlı oluyolar ve daha çabuk kapıyolar zaten genelde autocad programları 2 boyut 24 saat 3boyut 24 saat olmak üzere 48 saat te bitiyo çokca uzun süren bi eğitim süreci değil bence kendi başınıza öğrenmektense muhakkak bi kursa gidin ama dediğim gibi azda olsa bilgi sahibi olarak başlarsanız avantajınız olur

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.286 saniye - Sorgu: 102 - Ortalama: 0.01261 saniye