28.04.2008 13:55    

Hakan_LA
Merhaba arkadaşlar,
Ben alüminyum profillerden doğrama ve imalat yapan bir firmada çalışmaktayım. Sizlere sorum şu. Bazı alüminyum firmalarında bulunan programlar sayesinde, imalatı yapılacak doğrama ölçülerini programa girdiğiniz taktirde, program otomatik olarak yapılacak imalat sırasında gidecek profil uzunluklarını, toplam aksesuarları vs gibi bütün detayları size çıkartabiliyor, bu gibi program ismi bilen veya duyan varmı acaba hiç?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Herkese kolay gelsin
Hakan

29.04.2008 07:40    

ozkul
logikal var.

ayrıca schuconun kendi programı var.

14.05.2008 08:53    

ethemp
doğramalarda bu programlar büyük kolaylık sağlayabiliyor cephelerde özelliklerde eksantrik cephelerde değil imalat teklifte bile büyük hatalar yapabiliyor.

kullandığınız sistemin firmasıyla görüşün bu size bazı ip uçları sağlar. (reynaers kendi programı oldukça iyi) zira pvccad gibi programlar la uğraşacağınıza oturun excelde tablo yapın daha fazla işinize yarar. tabi bu benim fikrim :)

01.10.2008 10:10    

alucephe
çalıştığım firmada logikal programını kullanıyorum. her türlü doğrama resmini çizdikten sonra ( çizim derken yatay ve düşeyde bölüm sayısını , kapı veya pencere olduğunu , tek açılım veya çift açılım olduğunu belirtikten sonra kendisi çiziyor, cephe içinde aynı kural geçerli fakat düz cephe yapabiliyorsunuz.) her türlü optimizasyonu ( eğer optimizasyondan çıkan sonuçu beğenmeseniz, örnek 4000,6500 mm kadar olan profil ölçülerinden en uygun profili seç diye komut verebiliyorsunuz ) cephede nereye montaj edileceğini, statik analizinizi yapabiliyorsunuz.

teklif dosyanızı bile o programda yapıktan sonra çıktı alabiliyorsunuz.

16.12.2008 19:26    

yasarkarakuzu
ya arkadaşlar su Logikal programı programını siteye yükleme şanşınız olur mu Rapidshreye yüklerseniz bir incelemek istiyorum. Çok güzel olduğunu söyluyorlar. Kısıtlı versiyonuda olur benim için eğitim amacıyla kullanmak istiyorum.

02.01.2009 11:47    

unique54
ßende logikal kullanıyorum Demosu www.orgadata.com.tr sitesinde varsa vardır .. cok basit bir program zaten kendini logikalde nasıl geliştireceksinki herseyi zaten bu program kendisi yapıyor :)

10.05.2009 20:58    

ruhi genç
orga data prgramı var. doğramaları ve hesapları kolayca yapıyor. cephede ise bombeli veya kırık cepeleri yapamıyorsun.bunun dışında çok kolay ve güzel bir program.yanlız kaç profil markası kullanıyorsan o kadar fazla para isteniyor

24.07.2009 09:13    

mosesey
arkadaşlar öncelikle Orgadata firma adı ve Logikal bu firmanın sattığı Aluminyum cephe ve doğrama hesaplamaları yapabileceğiniz bir program.Orgadata,Türkiye'de dahil olmak üzere dünya üzeride 30 un üzerinde satış ve teknik destek ofisleri bulunan bir firmadır. Birçok aluminyum üreticisi firma ile çözüm ortağıdır. Bunların içinde Asaş,Çuhadaroğlu,Feniş,Saray vb.. gibi Türkiye'nin en çok kullanılılan sistemlerinin dışında Schüco,Reynears gibi yabancı firmalarda bulunmaktadır.Logikal programı ile 100den fazla üretici firmanın databaselerine erişebilir,istediğiniz türde kapı,pencere ve cephe projeleri oluşturabilirsiniz. Buna bombeli ve kırık cephelerde dahil.Oluşturduğunuz projelere ait istediğiniz analizi alabilirsiniz.Programla ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için www.orgadata.com.tr adresinden yada 02124459153 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilirsiniz.

mosesey (23.05.2014 13:21 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.545 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.02453 saniye