08.04.2006 08:56    

ahmetduzgit
Kolay Gelsin Autocad hakkında bir kac şey sormak istiyorum müsait zamanınızda değerlendirirseniz sevinirim.
Öncelikle Ben Sultan Ahmet Endüstiri Meslek Lisesi Makina Model Bölümünü bitirdim.
1999 Senesin de Autocad R-14 Kursuna Gittim ve Sertifika Aldım
Ama okuldan sonra ben okuduğum meslek üzerine Çalışmadım çizim işini bıraktım ve yakın akrabamın Gemi Acenteliği şirketine girdim. 2-3 sene boyunca muhassebe departmanında çalıştım.
Sonra askere gittim ve 2006-Mart Ayında bitirip geldim
Şimdi akrabamın şirketine geri geldim ve eskisi gibi Muhassebe işiyle ilgili bir iş yapacağımı söylediler.
Fakat bu arada bu çalıştığım şirket tuzla bölgesine tersane actı ve burada Aotocad bilen elemanlara ihtiyac olduğunu biliyorum
Ben de zevkle yapmadığım muhassebe işini bırakıp Autocad kursuna tekrar gidip Autocad programını tekrar öğrenip tersanede calışmak istiyorum çünkü gerek okul zamanında gerekse Autocad kurs zamanında ben evde sabahlara kadar oturup çizim yapan bir insandım ve cok zevk alarak yapıyordum bu işi ama aklımda bazı sorular var yani ben şimdi bu cok sevmeden yaptığım finans işini bırakıp tekrar Autocad işine dönmek istiyorum ama yaşımın 24 olmasından dolayı gec kalp kalmadığımı merak ediyorum, bu iş konusunda gelecek bilmiyorum gerçi şimdi tersaneler çok yoğun çalışıyorlar hatta 2010 yılına kadar dolu tüm dünyada ki tersaneler ama tersanelerde ne kadar lazım bu program veya başka program bana yardım ederseniz gerçekten sevinirim.
Autocad programını cok iyi bilen bir insanın ileride başka iş bulma şansı ne kadardır merak ediyorum yani Kısacası Finans işinde devam mı edim yoksa düşündüklerimi gerçekleştirimi.
Ve Daha önemlisi bu konuda hangi kursu ve versiyonu tavsiye edersiniz
Teşekkürler

Forumda email adresi vermek yasaktır...

ehya (26.02.2008 21:37 GMT)

14.10.2006 08:51    

ressamnihal
ahmetduzgit'e;

Slm arkadaşım aslında insan sevdiği işi yapmalı ama deneyim sahibi olduğu işte de daha başarılı olabilir..Autocad'de başarılı olabilirsin buda kısa veya uzun bir öğrenme sürecini gerektirir.Kapasitene bağlı.Eğer hergün yılmadan Autocad de pratik yapar iyi bir seviyeye gelebilirim diyosan sevdiğin işi tecih etmen en doğrusu olacaktır.Yalnız,Türkiye'de iş bulmak çok zor bir hale geldi,artık sevdiğimiz işleri değil,bulduğumuz işleri yapıyoruz.üniversite mezunlarının çoğu kendi mesleklerini yapmamaktadırlar.Bu yüzden çalıştığın işte kanaatkar olmalısın..Ve kendini nerde mutlu hissediyorsan bence orayı tercih etmelisin.Tabiki bu sadece benim görüşüm...Ama yine de en doğru kararı verecek olan sensin...Çalışmlarında başarılar dilerim...

:DTecrübe,en iyi öğretmendir:D

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.529 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.01175 saniye