10.02.2008 15:21    

trkgo

Çok Güzel Bir Kaynağa Benziyor Sizlerle Paylaşmak İstedim(Forum Kurallarına Aykırımı Bilmiyorum Ama Reklam Amaçlı Değildir):)

GİRİŞ

Teknik ve medeniyette çok gelişmiş ülkelerde yazılan okunan kitapların sayısı çoktur. Her yıl bunlara onbinlerce ilave olmaktadır. Bu yüzden bu ülkelerde yüz yıllık hem basan hem de satan çok büyük kitapevlerinin isimleri kişiselleştirilmiştir. USA da McGraw Hill, John Willey Pergamon Ukda Mcmilan Pitman Mc Donalt Almanyada Springer Fransada Albin Michel Eurolle Rusyada Mır ve diğerleri anılabilir.

Diğer yönden tekniğin ilerlemesi çok büyük ölçüde telnik kitap ve aylık tenik dergilerin yayınlarıyla doğru orantılı olmalıdır.

Ülkemizde teknik yayınlar İstanbul Ankara İzmir Konya vd. Şehirlerdeki matbaacılığa gönüllü fedekar bir kaç kuruluş tarafından yapılmaktadır. Üniversitelerimizde teknik yayınlar tercüme telif yoluyla yapılmakta ancak komisyon kağıt tahsisiyle Doç. Asistanların bir türlü sıraya girmemesi sebebiyle çok düşük seviyede kalmaktadır.

Yurtdışından teknik kitap temini zaman ve fiyatlar yüzünden çok az sayıda olagelmektedir. Bunlardan KDV alınmaması döviz kurlarına destekleme yapılmaması temenni olunur.

Büyük ülkelerde kitap temininde teksir fotokopi yoluyla da kolaylıklar sağlanmaktadır. Ülkemizde buna kanunen imkan verilmelidir.

Bu şartlar altında bu güne kadar elektrik tekniği alanında ele alınmamış konularda yedi adet kitap yayınladım Beni teşvik eden dostlarıma Sayın BİRSEN YAYINEVİ müessesine de teşekkürlerimi sunarım.

Sizlere en iyi ve en güzel okumalar

İÇİNDEKİLER

1. YÖNETMELİKLER
2. ELEKTROTEKNİK TEMEL YASALAR
3. FORMÜLLER
4. GÜÇ GEREKSİNİMLERİ
5. ŞEBEKELERDE A.G. GERİLİM DÜŞÜMÜ
6. HAVAİ HATLAR KARAKTERİSTİKLERİ
7. A.G.H.H.G.D. HESABI
8. KABLO GÜÇ UZUNLUK CETVELİ
9. KABLO NORMLARI VE YARDIMCI CETVELLER
10. KLEMENSLER
11. SİGORTALAR
12. PAKET ŞARTELLER
13. BIÇAKLI ŞALTELLER
14. ŞEBEKE MODELLERİ
15. YAPI İÇİ E.D. SİSTEMLERİ
16. DEVRE KESENLER KOFRELER
17. TOPRAKLANMALAR
18. TABLOLAR
19. ANA TABLOLAR PANOLAR
20. YAPILARIN ELEKTRİK TESİSAT TİPLERİ
21. BORU DÖŞENMESİ
22. ANAHTAR VE TESİS TİPLERİ
23. SAYAÇ BAĞLANTILARI
24. ODA BORU DÖŞEME
25. BANYO TESİSATI
26. STANDART KONUT ELEKTRİK TESİSATI
27. GALERİ SALON
28. YATAK ODASI BANYA (E.T.)
29. OKUL & SINIF
30. AMELİYATHANE
31. HASTA YATAK ODASI
32. BÜROLAR
33. KORİDOR AYDINLATMA TİPLERİ
34. MUTFAK E.T.
35. YEMEK SALONU
36. KUAFÖR VE DUŞU
37. HAMAM VE HAVUZ
38. FIRINLAR
39. BANYO DUŞ VE PRİZ YERLEŞMELERİ
40. CAMİ
41. FABRİKA İMALATHANE ATÖLYE
42. ZEMİN ELEKTRİK TESİSATI KANAL SİSTEMİ
43. HAVA ALANI
44. LİMAN RIHTIM FENER
45. ARMATÜR TESPİTİ VE DÜBELLER
46. ANAHTAR VE PRİZ SORTİSİ
47. DUY VE FİŞ BAĞLANTILARI
48. ANAHTARLAR
49. DUYLAR
50. BUATLAR
51. DİĞER TİP ANAHTARLAR VE KONTAKLAR
52. DİĞER TİP DUYLAR
53. DİĞER TİP FİŞLER VE PRİZLER
54. İLETKEN EKLERİ
55. BORULAR
56. SAÇ KABLO KANALLARI
57. KABLO ÖZELLİKLERİ VE STANDARTI
58. ÜÇ FAZLI ASENKRON KAREKTERİSTİĞİ
59. KANTAKTÖRLER
60. OTOMATİK ŞALTERLER
61. ELEKTRİKLİ MOTOR BAĞLANTILARI
62. AYDINLATMA TEKNİĞİ
63. YAPILARIN ZAYIF AKIM TESİSATI
64. DİESEL JENARATÖR YAPILARI
65. EL ALETLERİ
66. ELEKTRİK TESİSAT & SEMBOLLERİ
67. PARATONER TESİSATI

Birsen Yayinevi

Yapıların Elektrik Tesisatı Kitabını satın almak için narpazar.com
http://www.narpazar.com/birsen-yayinevi/199-yapilarin-elektrik-tesisati.html

admin (21.07.2013 13:45 GMT)

11.02.2008 08:57    

yasin_bayrakci
sen aldınmı bu kitabı

11.02.2008 15:31    

trkgo
Hayrı almadım ama sipariş vericem

12.02.2008 14:46    

cafercann
eyw

13.02.2008 13:02    

hidayet73
bende mevcut özellikle malzeme bilgisi eksik olan arkadaşlar için güzel bir kaynak.

13.02.2008 20:29    

trkgo
Alıntı
hidayet73 :
bende mevcut özellikle malzeme bilgisi eksik olan arkadaşlar için güzel bir kaynak.

kitabın içeriğinden bahsedermisin bende almayı düşünüyorum

KİTABI ALDIM MESLEK LİSESİ 1.SINIF ÖĞRENCİSİ DAHA GÜZEL KİTAP YAZAR,BU ZAMANA KADAR GÖRDÜĞÜM EN BERBAT KİTAP.
DÜŞÜNSENİZE KİTAPDA ÇİZİMLERİN VE YAZILARIN %80İ EL İLE TAMAMLANMIŞ.PARAMDA BOŞA GİTTİ:)

trkgo (06.07.2008 20:45 GMT)

06.11.2008 11:07    

hidayet73
Arkadaşım herkesin düşüncesi farklıdır. Bana göre o kitapta olanlar benim açıklarımı kapattı. Senin malzeme bilgin farklı olabilir. O zamanda kitabı almadan önce göz gezdirseydin. Ben her aldığım kitabı içinde ne var ne yok diye bilerek alırım.

06.11.2008 12:42    

trkgo
Alıntı
hidayet73 :
Arkadaşım herkesin düşüncesi farklıdır. Bana göre o kitapta olanlar benim açıklarımı kapattı. Senin malzeme bilgin farklı olabilir. O zamanda kitabı almadan önce göz gezdirseydin. Ben her aldığım kitabı içinde ne var ne yok diye bilerek alırım.

kitabı ben internetten sipariş ettiğim için inceleme şansım olmamıştı,2008 yılında yayınlanan kitapda çizimler el ile çizilmişse yazılar el yazısından daha kötüyse bişey söylememe gerek yok benim.
ayrıca benim için farketmez alan alsın ama ben sadece milletin parası boşa gitmesin istedim.

> 1 <
Bu konu kilitli, yeni ileti kabul edilmiyor.
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.806 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01279 saniye