12.01.2008 09:51    

poli
autocad de belırleyecegım bır alan mesela polı lıne la cevreleyecegım alan ıcındekı blokları sayacak adlarını exele lısteleyecek lısp acıl yardımlarınız ıcın tskler

23.10.2008 10:45    

ugandan
böyle bir lisp çok işime yarardı benim de. yardımları bekliyorum.

23.10.2008 18:59    

oguzhanaltinok
valla anladığım kadarı ile excell de liste oluşturmak istiyorsun onun için
attatribut kullanman gerekirki sitede onun videolu anlatımı var oraya bakarak halledersin

23.10.2008 22:34    

fox
bunla ilgili bir program var bende sabah işyerine gidince yükliyim.sabah anlatımıyla uğraşmamak için kurulumu şimdi anlatayım.dosyayı unzip yaptıktan sonra optionstan files sekmesinde support file search path seçeneğinine tıklayıp yandaki butonlardan önce add sonra browse butonuna tıklayarak dosyayı çıkarttığınız klasörü gösterin ve ok le optionstan çıkın.komut satırına menuload yazıp açılan pencerede browse butonuna tıklayın ve dosyayı bulup aç dedikten sonra load butonuna tıklayın.menuler arasında "aec metric" diye bir yeni bir menü çıkacak bu menüden blocka gelin ve burda count block u tıklayın, komut satırına saydırmak istediğiniz block adını veya tüm blockları saydırmak istiyorsanız hiçbirşey yazmadan enter la geçin f2 ye bastığınızda sayfadaki tüm blockların listesini göreceksiniz.harddiskinizde *.dwg.blc uzantılı dosyaları aratın dosyaadı.dwg.blc şeklinde isimle dosyayı harddiske kaydediyor bu dosyayı açarken excel le aç dediğinizde block isimleri bir sütunda adetlerini ise yanındaki sütunda göreceksiniz.

24.10.2008 08:04    

ugandan
Alıntı
fox :
bunla ilgili bir program var bende sabah işyerine gidince yükliyim.sabah anlatımıyla uğraşmamak için kurulumu şimdi anlatayım.dosyayı unzip yaptıktan sonra optionstan files sekmesinde support file search path seçeneğinine tıklayıp yandaki butonlardan önce add sonra browse butonuna tıklayarak dosyayı çıkarttığınız klasörü gösterin ve ok le optionstan çıkın.komut satırına menuload yazıp açılan pencerede browse butonuna tıklayın ve dosyayı bulup aç dedikten sonra load butonuna tıklayın.menuler arasında "aec metric" diye bir yeni bir menü çıkacak bu menüden blocka gelin ve burda count block u tıklayın, komut satırına saydırmak istediğiniz block adını veya tüm blockları saydırmak istiyorsanız hiçbirşey yazmadan enter la geçin f2 ye bastığınızda sayfadaki tüm blockların listesini göreceksiniz.harddiskinizde *.dwg.blc uzantılı dosyaları aratın dosyaadı.dwg.blc şeklinde isimle dosyayı harddiske kaydediyor bu dosyayı açarken excel le aç dediğinizde block isimleri bir sütunda adetlerini ise yanındaki sütunda göreceksiniz.

çok sağol programın kurulumunu anlatmışsın. iyi, hoş ta program nedir? ismini, cismini söyleseydin keşke.

24.10.2008 09:47    

fox
işten güçten fırsat bulamıyorum bari dosyayı yükleyip çıkayım bugün dedim işte dosya
10836-aec_metric.rar

25.10.2008 11:17    

sahin460
bu program hangi sürümlerde çalışır acaba?

25.10.2008 12:44    

fox
program autocad 2000 zamanında yapılmış bir program ama 2009 da dahi kullanılabiliyor versiyon farkı yok.program kurulumunda kendisi program files a default olarak autocad 2000 diye çıkartıyor ama siz isterseniz bu klasörü 2009 un içersine çıkartın yada yeni bir klasör içersine çıkartabilirsiniz.

07.11.2008 07:27    

poli
Fox lakaplı arkadaşım teşşekur ederım ama benım ıstdıgım su bır mımarıde mesela sadece salonu dıger mahhalerı degıl sadece salonu tarayacam ve ordakılerın bılgılerını exele aktaracak mesela lınye adlarını blok ısımlerını gıbı bılgılerıde aktaracak

ehya (07.11.2008 07:34 GMT)

07.11.2008 08:38    

fox
hıımmm bu tür birşeye hiç ihtiyacım olmadığı için bu konuda herhangi bir fikrim yok.bugüne kadar sadece block adetleri lazım olduğu için elimde olan bu programı paylaşabildim.

07.11.2008 12:02    

poli
aslında cok onemlı bır sey ama bakalım bulabılecekmıyız

29.05.2009 10:12    

tugbam_23
arkadaşlar bu konu benim işime çok yarayacak ama dosyayı bi türlü kuramadım fox arkadaşımızın dediklerini yapıyorum fakat menuload kısmına kadar gelebildim yardımcı olursanız çok sevinirim :blush

29.05.2009 11:01    

fox
programı unzip yaptığınızda default olarak program files a autocad2000 ve bunun içersine aecmetric adında bir klasör oluşturuyor.

menuload kısmında bu yolu tanımlamanız gerekiyor yada unzip yaparken kendi beliryeceğiniz bir klasörü tanımlayın.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.039 saniye - Sorgu: 78 - Ortalama: 0.01332 saniye