17.03.2006 10:40    

charizma
sayın hocalrım ve sayın teknikerler ben bir teknik öğretmen adayıyım ve autocad öğrenmek istiyorum bunu nasıl yapcam evde kendim yardımcı olursanz cok sevinirim

muratmakar (07.06.2006 13:36 GMT)

17.03.2006 10:57    

ozkul
iyi bir kitap al ve başla.

pusula yayıncılık ın gökalp baykala ait olan kitabını öneririm.

takıldığın yerleride burda arkadaşlara sorarak öğrenebilirsin.

17.03.2006 13:48    

cadauto
bitane anlatmalı bi auto cd al çok faydası var çünkü hem anlatıtor hemde gösteriyor autocad dersi veren kurslardan temin edebilirsin

18.03.2006 14:40    

tasdemir_ilhami
bak önce kitabını alıp oradaki uygulamaları sonra kendi uygulamalarını yap zamanla öğrenirsin

18.03.2006 20:10    

warmehmet
Bence bi kitap al cok profesyonelce olanlarından değil..Makina muhendisliği bölümüne urarsan ordan bı kitap önerirler ve örenirken kesinlikle sabırsız olma adım adım ilerle çünkü insan hemen süper şeyler çizebileçeğini zannediyor ama olmuyor..başarılar..

04.05.2006 17:29    

hakanözcan
Autocad öğrenmeye çalıştığımda kitaptaki uygulamalar vardı.
bu uygulamaları harfiyen yerine getirdiğimde birşeyler çıktığını gördüm ve sık sık çizim yaparak kendimi geliştirdim. Öğrenmek için aynı şekilde yapılırsa Autocat 1 ayda öğrenilir. TABİKİ KİTAP SAYESİNDE

15.05.2006 18:36    

sankasanka
arkadaşlar benim Ahşap pencere çizimlerine ihtiyacım var

3 görünüş çizimi
nokta detay çizimi

07.06.2006 12:51    

rgudu
Arkadaşlar,

Kitaptan birşeyler öğrenilir ama iddia ettiğiniz gibi 1 ayda falan değil. Epey bir zaman uğraşmak gerekir.

Başlangıç için tabiki kitap faydalıdır, ama bilenlerden öğrenmeye çalışmak ve danışmak şart.

Unutmayın öğrenmenin ilk şartı sormak ve ilk soruda Bu ne? olmalı

Baka baka öğrenilse kediler kasap olurdu.

Kitaptan öğrenilse okul ve biz öğretmenlere ihtiyaç kalmazdı

08.06.2006 09:59    

muratgezer
Ben bu görüşe katılmıyorum.Çünkü ben bu autocadi seyrederek öğrendim.Tabi seyrederken merak ettiklerimi sordum.Zaten autocad de 2 boyutlu çizime başlayabilmek için 20-30 komut bilmek yeterli.Bundan sonrakiler işinizi kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor.Öğreneli 1.5 yıl olmasına rağmen sürekli araştırıyorum ve özellikle bu site sayesinde her gün birşeyler öğreniyorum.İnanıyorum ki kediler de insanlar kadar zeki olsalardı bir kaç günde kasap olabilirlerdi.

08.06.2006 10:31    

farukkara
Arkadaşım ben autocad öğrenmek için kitap almıştım faydası olmadı bilen bir arkadaşdan yardım aldım işe yaradı üstüne böyle harika siteler eklenince öğrenmek dahada kolaylaşıyor benim tavsiyem bir bilene danış.
SAYGILAR.

09.06.2006 11:23    

rgudu
Herkese selamlar.

Bir şey galiba gözden kaçmış ben kitaptan öğrenilmez demedim, kısa zamanda öğrenilmez dedim.

Ayrıca kitaptan özellikle başlangıçta öğrenmek zordur. Tabiki kitaptan yardım alınacak her insanın her şeyi bilmesi mümkün değil. Hatta bir değil bir kaç kitaptan yardım alınacak.

Yukarıda yazan arkadaşlar yabancı yazar isimleri vermişler. Ama yerli yazar olupta kaliteli kitap yazanlarda yok değil. Bunlardan bir kaçı:

Seçkin yayınevi A.Nejat Ekebaş - İki cilt Temel ve ileri AutoCAD Sanırım 2006 sı çıktı.

Beta yayınları Prof.Dr. Muammer Nalbant _ders ve uygulama kitabı

www.e-atolye.com Yük.Müh.Barbaros Hayrettin Soyer Autocad2002 (detaylı ve açıklamalı. Hiçbir kitapta yer almayan hezon yay çizimi bile var)

ve sizlerin bildiği daha bir sürü kitap.

Ama bir bilenden mutlaka yardım alınmalı. Buda en iyi bu sitede oluyor.

09.06.2006 20:00    

bektas001
bence en iyi yöntem iyi kullanan birisini izlemek.

13.06.2006 09:15    

zeze
merhaba yıllardır autocad kullanmıyorum.şimdi baktığımda ise hatırlayamıyorum. acaba kitap işe yararmı.dün baktım a.nejat ekenin autocad 2006 kitabı d&r da yoktu. googledada arattırdım bulamıyorum bilen varmı?öenriniz varmı başka?

13.06.2006 09:34    

rgudu
Merhaba zeze, Yanılmışım Ekebaş'ın AutoCAD2006 kitabı çıkmamış. Yanlış hatırlamışım. www.seckin.com.tr adresinde kitap autocad2004 olarak görünüyor. ayrıca www.e-atolye.com da autocad2002 kitabı var, Fiyatına görede çok iyi.

> 1 <
Bu konu kilitli, yeni ileti kabul edilmiyor.
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.065 saniye - Sorgu: 84 - Ortalama: 0.01268 saniye