21.11.2007 01:15    

berkay_esk_90
hepinize iyi geceler arkadaşlar. ben eskişehir'de meslek yüksekokulu öğrencisiyim bölümüm ise makine-resim-konstrüksiyon. beni kaygılandıran bir durum var tanıdığım herkez 2 yıllığın 4 yıllıktan daha zor olduğunu, 2 yıllık yüksek okul diplomasının iş aramada hiç bir işe yaramadığını söylüyorlar. kısacası bana söylediklerine göre 2 yıllık hem çok zor hem de insana hiç bir faydası olmuyor. bu duyduklarım beni geleceğim için kaygılanmama neden oldu beni doğrularla bilgilendirirseniz çok sevinirim hepinize iyi geceler arkadaşlar :)

21.11.2007 06:02    

trabzonlu1954
arkadaşım bende makina bölümü ögrencisiyim bende de aynı sorun var çünkü 2 yıllık ta ögrendigin konular degişiyor ve 4 yıllık konuları biraz zor ama meslek mezunu isen biraz işin kolay olur iş bulma senin tecrübe ne kalmış bir şey
mesala yapacagın staj sana herşeyi gösterecek uygulama yapabilecegin bir ortam olmalı çünkü sen tekniker olup herşeyi bilmesende önemli olamn konular üzerinede kendini yetiştirecen ben orduda oturuyom ben mesela kendi bölüm ile ilgili bir çok şeyler ögrendim. mesla 4 yıllık kaznırsan ki altyapın biraz saglam olmalı ve birazda tecrüben varsa bu meslek ile ilgili seni hemen kaparlar arkadaşaım

21.11.2007 10:01    

nyquist
iki yıllığın 4 yıllıktan zor olması diye bur durum olamaz seni yanlış yönlendirmişler iş bulma konusunda ise kendini yetiştirmen gerekiyor ve artık türkiye olarak gelişmekteyiz canını sıkma herkesin sorumluluğu belli olacak örneğin bi iş yerinde a işinden sorumlu olanlardan teknisyenlik şartı b işinde teknikerlik şartı c işinde de mühendislik şartı arıyorlar, ve merak etme hiçbir uğraş boşa değil!!

21.11.2007 10:46    

*Fatoş*
Arkadaşım kaygılanma.Tabiki 2 yıllıklar zor sıkıştırılmış program.Fakat başarılmayacak gibide degil eger istersen tabi.iş bulmaya gelince o sana baglı tabiki iş bulursun kendini o alanda yetiştirir ve meslegini seversen.Genelde iş ortamlarında diplomaya 4 yıllık mı 2 yıllıkmı diye işi yapman hakim olman önemli olan
Başarıllar dilerim.Yolun Açık olsun.Karamsarlığa kapılma hiç bir zaman.

02.01.2008 22:44    

MAKİNİST
slm arkadaşlar harran ünv makine teknikeriyim arkadaşa katılıyom bizim bölüm biraz daha zor çünkü hem kendi alanımız hemde mühendislik dersleri alıyoruz benim 3'üncü yılım ama kendinizi geliştirirseniz yapamıyacagınız bişi yoktur. kendimi proje üzerinde yoğunlaştırdım ve okulu bitirmeden iş teklifleri almaya başladım. buda size kalmış bişi evde oturup tv,radyo,dinlerseniz bi yere varamazsınız kib

03.01.2008 00:04    

leonine25
arkadaslar ben suan mak res kons mezunu olarak cogu mühendisten fazla alıyorum ve sununda farkındayım ülkede mühendise nazaran tekniker acıgı fazla...Tecrübe tecrüne tecrübe.... gerisi yalan ...

bölümün güzel kardes sabırlı ol...Refaha varacaksın sonunda....Üstelik ben düz lise sözel mezunuyum ve okulu 4 lük sistemde 3,56 diplama notuyla bitirdim.hemde klasik üniversiteliler gibi sadece sınav aksamı calısarak...gecemeyecegin ders yoktur eger caba gösterirsen ve hiçte zor değil...en büyük basamagın dinamik dersi olacaktır...eee okadarda olsun ....:)

25.02.2008 23:40    

on35ur
kusura bakma kardesım ama cok sacma düşünen arkadaşlar var.ne alaka 2 yıllık daa zor.yok sıkıstırılmıs yok bilmemne.sen fakulte gördünmu hiç.nerden bıleceksın.gördüysen bıle her sömestrede ne kadar ders farklılıkları oluyo.bunu farketmen gerekıyo.bu arada 4 yıllık ana bılım dalları teknoloji mühendıslıgı olarak mezun duruma gelecek.daha fazla bılgı almak ısteyenler bana maıl atabılır.gazide okuyorum.bu olayın halledılmesı ıcın benım bölum hocalarım ellerınden gelen cabayı odtulu yök baskanıyla çözume ulaştırmaya başladılar.yanı almanyada kı sıstem;)ilgilenenler bı arastırsın.muhendıslık sıstemı nasıl yürüyor dıye

26.02.2008 10:32    

fernendoailton
bende 2 yıllıkta okuorum bölümüm makine. aslında 2 yıllıklar zor değil sadece 4 yıllıklarda gördüğün dersleri 2 yılda sıkıstırılmıs olarak görüyorsun nerden baksanda her dönemde 13 12 ders var.. altyapı varsa sorun değil ama yoksa biraz zor olur iş konusuna gelince makine alanı geniş bir alan ki bu yuzden kendini makinenin hangi alanında çalsımak istiyor ise ona göre geliştir vede diğer konularda bütün eksiklerini kapatırsan iş bulursun .iş herzaman vardır önemli olan işi kaliteli yapmaktır hiçbirzamanda karamsar olma

26.02.2008 14:46    

engyates
Merhaba ,
Iki yillik mezunlara cok ihtiyacimiz var bu anlamda kobilere yeterli destek verilirse maddi - manevi konulardan dolayi muhendis calistiramayan kobilerde calisacak tekniker arkadaslar eminim ki sanayi kalkinmasi anlaminda temeltaslari olacaktir. Zorluk kolaylik kismina gelince ... ben yaklasik on yillik muhendisim , hala satir satir konulari , sembol sembol formulleri hatirliyorsam emin olun ki gunler geceler boyu kufrede kufrede cok calismis oldugum icindir. Diferansiyel denklemlere bir bakin derim :)

27.09.2008 20:51    

cankan_0
slm arkadaşlar bende 2 yıllık dumlu pınar unıv. makına bolumu mezunuyum ve solekeı ış bulmk kolay ama okulda alınan bılgıye gore iş bulsakta kar etmıyor cunku saanayı ortamında fabrıkalardda tecrube konuşuyorrr herkese kolay gelsın

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.8 saniye - Sorgu: 70 - Ortalama: 0.01143 saniye