21.10.2007 09:59    

Brokerman
merhaba arkadaşlar,

Ben elektrik projesi çizim olayına yeni yeni ısınmaya başlıyorum. daha yolun başındayken elektrik projelerinde bulunan belli başlı tabloların excelden autocada masrafsız ve zahmetsiz atılabildiğini gördüm.Bunu nasıl yapabilirim
autocada bir ekleti progarmı ile mi atıyoruz? nasıl oluyor? Yardımcı olursanız minnettar kalacağım.

21.10.2007 10:54    

ayhan53ismail
2008 varsa kendinde var zaten yoksada 2004 ve sonrası içinde bir forum acçılmıştı anlatımlı geçen bende denedim oldu hem excelli olduğu gibi atabiliyorsun veya excelli autocadin içine autocad ortamına yazılı bçimde atabiliyorsun veya en kolayını diyeyim sana excelin ne tarafını kopylamak istiyorsan mosuse ile seç kopyala autocadin içine yapışdır. excell içine geliyor zaten hadi kolay gelsin..

21.10.2007 11:14    

Brokerman
dostum teşekkürler ,

anlatımın yapıldığı sayfanın linkini verirsen sevinirim.

21.10.2007 11:34    

ehya
Sitede arama bölümü var. Aramak istediğiniz kelimeleri o bölüme yazarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

21.10.2007 19:29    

Brokerman
teşekkürler eyha kardeş...

23.04.2008 07:05    

ebrarr
Alıntı
ayhan53ismail :
2008 varsa kendinde var zaten yoksada 2004 ve sonrası içinde bir forum acçılmıştı anlatımlı geçen bende denedim oldu hem excelli olduğu gibi atabiliyorsun veya excelli autocadin içine autocad ortamına yazılı bçimde atabiliyorsun veya en kolayını diyeyim sana excelin ne tarafını kopylamak istiyorsan mosuse ile seç kopyala autocadin içine yapışdır. excell içine geliyor zaten hadi kolay gelsin..

kardeş dediğini yapıyorum(copy- paste special) ama bazen sayılar yerine # işareti geliyor autocad sayfasına. bu sorunu nasıl çözebilirim? zira işlevsel olsa da bahsedilen programın 30 gün sonra kullanım süresi sona eriyor...

27.08.2008 13:04    

mstylmz
slm autoxls table isminde bir program var excelde hazırladığın tüm tabloları copy paste şeklinde değil direk autocadde çizilmiş gibi aktarıyor.onu indirirsen çok işine yarar çok güzel bir program

18.10.2008 07:17    

mrza44
Arkadaşlar az önce bende bunu AutoCAD 2008 Elk de denedim.
Paste diyince foto gibi yapıştırıyor.
Paste Special da AutoCAD Entities de ise tablonun bordürlerini autocad de çizilmiş gibi atıyor.
Ayrıca değerleride atıyor, yalnız formüller bozuluyor. Dikkat edilirse formüllerin adresleme şekli değişiyor; mesela G6 hücresi diye adreslerken burda RC7 falan gibi adresliyor. Düzeltince eşitlikler tekrar çalışıyor.
Toplam alma, ortalama bulma ve trigonometrik fonksiyonlar çalışıyor, ama choose veya concatenate gibi fonksiyonlar yok galiba. Bu yüzden tablo yükleme cetvelinde toplama işlemini yapabilirsiniz. Ama ENH da Tn değerini kübik fonksiyonun çözümünden çıkaran arkadaşlar choose kullanamıyorlar. Daha detaylı bilgi lazım, belki AutoDesk biryerlere yazmıştır.

mrza44 (18.10.2008 07:37 GMT)

21.12.2008 23:13    

neden09
bu konu bu forumda o kadar çok açıldıki artık ben bile takip edemiyorum konuları açmadan önce bir arama yaptırsanız çok güzel olacak bu konu defalarca anlatıldı copy paste olayı....

ama hala anlamayan arkadaşlar var ise lütfen arama yaptırsın yada bir ikinci alternatif olarak sunulancading adresinden table programı yüklenmelidir bunun başka bir seçeneği yok.... teşekkürler...

26.05.2009 09:05    

intifada
autoxlstable programı bunun için ideal,özelliklerini tam olarak kullanabiliyorsun. bu eklentiyi autocadine kurduktan sonra tablonu hazırla ve ekle sonra autocadde explode tuşuyla bütün halinde eklenmiş bu tabloyu parçalara ayırabilirsin. gerçekten çok kullanışlı.ben kullanıyorum ve işimde çok kolaylık sağlıyor.

23.10.2009 18:25    

elektrikci123
merhaba arkadaşlar
anladığğım kadarıyla yükleme cetvellerişni otoket dosyasına yapıştırmak istiyorsun
bunun en kolayı exelde kendine bir iki tane şablon tablo hazorla her zaman kullanabileceğin gibi
daha sonra bunları kullanarak yeni projenin güç dğerlerini ve sonuçlarını yazarak yeni tablonu hazırla ve tabloyu seçip kopyala ve otoket dosyasına paste komutu ile yapıştır

sonra sc enter yap yapıştırdığın tabloyu seç 2 ye bas tablonun iki kat daha arttığını göreceksin 2 yerine 0.5 yazarsan iki kat azaldığını görüceksin istediğin oranı bu şekilde ayarlayabilirsin sonra move komutu ile istediin yere taşı tablonu...

eğer almak istediğin cevap bu değilse bir kez daha ne yapmak istediğini yazzarsan sevinirim.
bilmeyen olup da bu siteden faydalanan yeni arkadaşlar için bu şekilde yazmöak istedim

iyi çalışmalar herkese..

10.03.2011 13:23    

sgurakar

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

sanırım aradığın şey burada

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.245 saniye - Sorgu: 80 - Ortalama: 0.01556 saniye