18.02.2006 21:49    

arjocan
Arkadaşlar ben 3d merdiven çizimi yapmak istiyorum ve yardıma ihtiyacım var
biz ahşap merdiven imalatı yapıyoruz ve gerçek ölçülerde 2d herhengi bi merdiven çizimi yapıyorum ve bunu 3d çevirmek istiyorum yardmcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim

Sibay (02.04.2006 11:02 GMT)

20.02.2006 06:50    

ozkul
merdiveni sıfırdan çizmeyi burda anlatmak çok uzun sürer. ancak takıldığın yerleri sorarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

20.02.2006 13:46    

ByIIIShArK
Autocadde merdiven yapmak çok kolaydır yalnızca autocad 3d nesne komutlarına hakim olman lazım diyorum ben...
Ben autocadde insan bile modellerim sana ama 3dsmaxde modellediğim kadar hızlı detaylı olmaz tabii.bu senin programdaki hakimiyetine ve bilgine bağlı bir olay..
aslında ben bu siteye yeni üye oldum aslında video dersleri bu konularda daha kolaylık sağlar diorum....
aslında bana bir promram bulursanız siz merdiven modellemeyi video olarak hazırlarım zamanım olduğu bi vakit....
detay istersen detayda yaparımm...
herkesyararlana bilir ama müsait olduğum zaman...yada msn dicem rreklam olacak aten ben msn cumartesi günleri kullanıyorum aslında oradanda yardım edebilirim arkadaşlara..
ama şunu sölim autocadi kullanıp max geçince autocad biraz geri plnana atılıyor bende üzülüyorum artık çok yardım almıyorum autocadden..ama olmazsa olmazlarımdandır...
elimden gelen yardımı yaparım arkadaşlar sizlere herkese kolay gelsin

25.02.2006 11:39    

hsyncck
bu konuda sana en büyük tavsiyem yönleri iyi kullanmandır. iki boyut biliyorsun sanırım pekte zor bişi değil zaten başlangıç işleri için.

31.03.2006 23:33    

DOLUNAY1071
MERDİVEN ÇİZMEK ÇOK ZOR BİŞEY DEYİL
HELE HELE DÖNER MERDİVEN DEYİLDE APARTMAN TİPİ MERDİVEN İSE DAHA DA KOLAY
EĞER YAN BAKIŞ YÖNÜ İLE KOTLARA UYGUN ŞEKİLDE KESİTİ ÇİZİP MERDİVEN GENİŞLİĞİ KADAR EXTRUDE YAPARSAN ANA İSKELETİ ÇİZMİŞ OLURSUN
-- KORKULKLAR İÇİN ; NE KADAR AYRINTILI OLDUĞUNA BAĞLI, EĞER ENİNE KESTİĞİNDE SÜREKLİ DAİRE ÇIKACAK ŞEKİLDE İSE BOYUNA KESMİŞ GİBİ DÜŞÜN REVOLVE KOMUTU İLE 90 DERECE ÇEVİR OLUŞAN ŞEKLİ İSTEDİĞİN AÇIYA GETİRİP İSTEDİĞİN KADAR KULLANABİLİRSİN.

--TABİ BUNLARI ANLAYABİLMEN İÇİN 3B BİLMEN LAZIM RESİMLİ VE AYRINTILI BİR
KONU HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BU ARALAR BİRAZ MEŞGULÜM BİR SÜRE SONRA İNŞALLAH ACEMİLER İÇİN GİRİŞ SEVİYESİNDE BİR ÇALIŞMA SUNACAGIM...

01.04.2006 09:01    

güven
extrude ve thickneess komutlarını iyi öğren 3d merdiven çizimini onlarla yapabilirsin

01.04.2006 23:36    

exil55
merdiven çizmek çok kolay.
yapi resssamliği öğrencisiyim gecenlerde cami projesi çizdik. hem minare hem de iç merdiven çizimi yaptik. benim ve arkadaşımın örnek projelerini gösteriyim istersen bunlari burada yayinlayabilirim. sitede ki kurallardan pek haberim yok.

02.04.2006 07:11    

DOLUNAY1071
EXİL55 E BİR SORUM OLACAK
YA BU RESİMLERİ SİTEYE NASIL KOYUYOSUN VE BEN BAZI AUTOCAD 3B DOSYALARI EKLEMEK İSTİYORUM
Bİ YARDIMCI OLURSAN SİTEDE YARARLANMAK İSTEYEN BİRKAÇ ARKADAŞ İÇİN 3B ÇİZİM KOYMAK İSTİYORUM

02.04.2006 09:48    

Recayiyildirim66
Alıntı
DOLUNAY1071 :
MERDİVEN ÇİZMEK ÇOK ZOR BİŞEY DEYİL
HELE HELE DÖNER MERDİVEN DEYİLDE APARTMAN TİPİ MERDİVEN İSE DAHA DA KOLAY
EĞER YAN BAKIŞ YÖNÜ İLE KOTLARA UYGUN ŞEKİLDE KESİTİ ÇİZİP MERDİVEN GENİŞLİĞİ KADAR EXTRUDE YAPARSAN ANA İSKELETİ ÇİZMİŞ OLURSUN
-- KORKULKLAR İÇİN ; NE KADAR AYRINTILI OLDUĞUNA BAĞLI, EĞER ENİNE KESTİĞİNDE SÜREKLİ DAİRE ÇIKACAK ŞEKİLDE İSE BOYUNA KESMİŞ GİBİ DÜŞÜN REVOLVE KOMUTU İLE 90 DERECE ÇEVİR OLUŞAN ŞEKLİ İSTEDİĞİN AÇIYA GETİRİP İSTEDİĞİN KADAR KULLANABİLİRSİN.

--TABİ BUNLARI ANLAYABİLMEN İÇİN 3B BİLMEN LAZIM RESİMLİ VE AYRINTILI BİR
KONU HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BU ARALAR BİRAZ MEŞGULÜM BİR SÜRE SONRA İNŞALLAH ACEMİLER İÇİN GİRİŞ SEVİYESİNDE BİR ÇALIŞMA SUNACAGIM...

02.04.2006 11:01    

Sibay
Siteye dosya göndermek için aşağıdaki sayfayı okuyun;

Dışarıdan link vermeyi tercih etmeyiniz!

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

admin (18.07.2018 12:07 GMT)

> 1 <
Bu konu kilitli, yeni ileti kabul edilmiyor.
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.269 saniye - Sorgu: 69 - Ortalama: 0.01839 saniye