05.07.2007 12:45    

Harbi65
arkadaşlar merhaba.
laptop almayı düşünüyorum. bi model kafama koydum ama hiç laptop da kullanmadığım için ve donanımları konusunda tereddüt yaşıyor.
düşündüğüm ASUS F3JC veya ASUS F3JR modeli.
birinde NVIDIA Geforce GO7300 128 ekran kartı (bazı sitelerde 256 Mb TURBO CACHE diye geçiyor)
diğerinde ATI Radeon X2300 grafik (En çok 384MB)
inceleyen veya bu modelden kullanan varsa yorumlarını bekliyorum. ekran kartı konusunda hangisi tercih edilmeli. Aynı donanımlarda pc ve 2 farklı ekran kartı....
bu ekran kartlarıyla hangisinde daha iyi render falan alabilirim, performans sağlayabilirim...?
kullanmak istediğim proğramlar Autocad ve şimdilik kullanmasam da MAX yükliyeceğim. oyun açısından önemli değil benim için. bu proğramlarda sorunsuz çalışsa bana yetiyor...
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

05.07.2007 19:30    

t-rex
arkadaşım bende laptop kullanıyorum ati x300 128 mb ekran kartım var.sana tavsiyem ekran kartını paylaşımlı alma ramdan hızını alır.yani paylaşımsız ekran kartını tercih et. söylemiş olduğun nvidia ekran kartı bildiğime göre paylaşimsız ati hakında bilgim yok ama alacan firmaya sormanı tavsiye ederim...
ayrıca ramin yüksek olursa rahat tasarımlar yaparsın(1gb gibi)....bende autocad ve solid kullanıyorum ve bilgisayarımın performansından çok memnunum...
kolay gelsin......

05.07.2007 19:57    

ahmetonder0203
arkadaşım bende laptopdan çiizm yapanlardanım bende packard bell var nvida go 6200 128 mb ekran kartı kullnıyorum autocadde sorun yok ama maxe geçince problemler oluyor benim sana tavsiyem kesinlikle paylaşımsız olsun ve nvida go 7400 256 mb ekran kartı olan bi laptop ve ramde en az 1 gb olmalı hepsiburada da lenova diye bi marka var onun fiyatı byaaa iyi benim sana tavsiye edeceğim marka ise monster diye bi marka bunun fiyatına göre performansı çok üst düzeyde kesinlikle tavsiye ederim arkadaşım.....toshiba ve sony ise biraz markadan dolayı fazla para istiyorlar ben monster derim yada packard bell tavsiye ederim daha ucuza iyi bi performans sağlarsın ....

06.07.2007 13:32    

ayhan53ismail
slm ilk önce notebbok almayı düşünüyorsan ramına ve işlemcisi ve ekran kartına bak derim arkadaşların dedikleri gibi paylaşımsız ram ve ekran kartı al ve autocad gibi çizim programı kullancaksan biraz paraya kıaycaksın bende hp dv 6296ea notebook var autocad 2008 2004 ikiside sorunsuz çalışıyor sadece vistaya 2008 uyumlu olduğu için o daha güzel ve hızlı çalışıyor ekrankartını yüksek tut derim benim şu anda çizim olarak hiçbir sorunum sadece bilgisayarın kendinde olan sorunlar var oda teknoloji hızlı iilerlediği için adamlar daha kendileri sorunlu bilgisayar üretiyor yeni bir bilgisayar alırsan paraya kıy derim çizim ve öteki tür programlar iiçin biraz yüksek tutu derim her notebook markasında sorun oluyor onun için hiç forumlardaki yorumlara ahiç bakma derim bu tteknoloji sanş işidir... mesela benim bilgisayarın aynısında bir kaç kişide benim de yaşadığım web cam sorunu yaşıyorum bazen kendiliğinden düzeliyor bazende hiç açılmıyor şimdi ise printerdan çıktıyı alt köşede bekletiyor bir arkadaşda apple aldı oda internete giremiyordu lafın kısacı pahalıda ucuzda alsan bu tip ufak tefek sorunlar çıkar onun dışında merak etme çift çekirdekli işe her türlü programı açıyor amma dediğim gibi veya arkadaşlarında dediği gibi ramı paylaşımsız ve ekrankartını yüksek tutu ben autocadin içinde bulunan 3d çizimlerde 4 dönüyorum kasılmıyorda o derec ehızlı oluyhor açıkcası tabi benim bilgisayar modelinin özelliklerine bir bak derim çünkü bende bilenle beraber araşdırarak almışdık umarım en kısa zamanda alıp sitede bize cevap verirsin...

06.07.2007 13:38    

byazici_8181
Geçenlerde arkadaşa aldık ve oldukça iyi verim alıyor.. hemde fiyatıda o seviyeye göre en uygunu tabiki daha iyileride var sonuçta sınırsız:) ama max autocadi kaldirabilecek orta fiyatta en iyi seçim bence...linke tıklarsan özelliklerinide görürsün..

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

07.07.2007 06:53    

ayhan53ismail
b yazıcının dediği gibi toshibada güzel sadece biraz fiyatı fazla bendede dv 6296 ea var sadece tasrımı daha güzel ve aynı özellikler var amma autocad aşırı hızlı asusa da baktım oda iyi amma genede daha da iyi bilene sor ve vista ya biraz zor alışacaksın ilk aldığıma notebook u 1 saat web cam aradım

14.07.2007 21:15    

Harbi65
Arkaşlar sonunda laptopımu bugün teslim aldım. vista home premium yüklü. ve Autocad 2007 mi de yükledim hiç sorunsuz çalıştı. makinadan bugün için memnun kaldım. sevdimde..:) Fiyat/performans olarak benim gücüm düzeyinde gayet yeterli bi ürün...
reklam gibi olmasın da laptop almak isteyenlere tavsiye edebilirim....

özellikleri: İşlemci : Intel Core 2 Duo Processor 1.83 GHz T5600
Bellek (Mb) : 1 GB 667 DDR2 (512*2)
Ekran Kartı : NVGF GO 7300 128 MB Turbo Cache EKRAN KARTI (paylaşımsız)
Ses Kartı : Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası, 3D efektler & full duplex
Faks Modem : 56K
Ağ Kartı : 10/100
Pcmcia : -
Sabit Disk (Gb) : 120 GB 5400 RPM SATA
Optik Sürücü : 8x DVD - SUPER MULTI
Pil Tipi/Ömrü : Li-Ion 6 cell 3 saat
Ekran Boyu (Inch) : 15.4" WXGA GLARE EKRAN
İşletim Sistemi : Microsoft Windows Vista Premium TR
Boyutlar : 354mm x 284mm x 35.2 mm
Geliştirilmiş Portlar : 1 x IEEE1394, 4x USB 2.0,
Wireless : Intel Pro/wireless 3945ABG (802.11a/b/g)
Kızılötesi : -
Bluetooth : BLUETOOH
Aksesuarlar : Taşıma Çantası ,Asus USB Mouse
Diğer Özellikler : KAMERA
Ağırlık : 2.85 Kg.

Almadan burda fikir alışverişi yaptığım gibi alınca da sizlerle paylaşmak istedim. Teşekkürler...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.418 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.02403 saniye