09.03.2007 08:02    

mehmetakca
ARKADASLAR,

Bu yil kis, oldukca kurak geciyor.
Yagislar son yillarin en dusuk seviyesinde kaldi.
Ankara'da 3, Istanbul'da 8 aylik su rezervinin kaldigi ve yakinda kesintilerin baslayacagi konusuluyor.

BU DURUMDA HEM ULUSAL HEM DE BIREYSEL ANLAMDA DOGAYI TUKETMENIN VEYA ZARAR VERMENIN ONUNE GECMEMIZ GEREK.

ULUSAL ANLAMDA HAREKETE GECENLER,

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

mzala.com/ SITESINDEN IMZA TOPLUYORLAR.

BIREYSEL OLARAK DA, KUCUK AMA ETKILI COZUMLER ONERILIYOR :
Disinizi fircalarken, bulasik yikarken, suyu kullanmadiginiz anlarda muslugu kapatin.
Odadan cikarken ýsiginizi sondurun.
Bosa damlayan veya akan musluklarinizi tamir edin/ettirin.

ICECEK SUYUMUZ, YIYECEK SEBZE-MEYVEMIZ KALMAYABILIR.
DOGAYA DIKKAT!

09.03.2007 08:29    

saliha6134
AKÇA ya katılıyorum.Arkadaşlar bize ne demeyelim ufacık önlemlerimizle geleceğimizi biraz daha garanti edebiliriz.Bu hayat sadece bizim değil!Bizden sonra gelenlerinde hakkı.Konforlu yaşamak için suya ihtiyacımız var,unutmayalım su yoksa hayatta yoktur.Daha hassasiyetli günlere inşallah.

09.03.2007 09:24    

g_orhan
sonuna kadar haklısın mehmetakça...
SU HAYATTIR...
kuraklık küresel ısınmadan dolayı oluyor..aslında hepimizde suç var...kişisel ihtiyacımız için kullandığımız ürünler,deodorant vs. gibi ozonun delinmesi,buzulların erimesi,ısının artması,denizlerin yükselmesi ve sonuç kuraklık...
bencede arkadaşlar işin büyük bir kısmı bizde bitiyor.su tüketiminde daha dikkatli davransak çok iyi olabilir.en azından çocuklarımız içinnn...
herkese teşekkürler...

09.03.2007 10:25    

ressamnihal
Mehmet akça gerçektende iyi bir konuya değinmişsin.Elimizden geldiğince suyu iyi kullanmamız gerektiği 7'den 70'e herkese anlatılmalı,bu sık sık dile getirilmelidir.Valla sonumuz nereye gider düşünmek bile istemiyorum.

Lütfen suyu tasarruflu kullanalım...:yes

09.03.2007 14:46    

mehmetakca
Apoki şimdi türk milletinde şu var deyimi yerindeyse yumurta kapıya dayanmadıkça hiç kimse tınlamaz, ne zaman geldi çattı o zaman başlarız ağlamaya sızlamaya diilmi????!!!

09.03.2007 14:58    

mehmetakca
Evet apoki haklısın bi yerde okumuştum bazı hayvanlar bu yüzden huzursuz olmuşlar uyuyamıyorlarmış bile kimilerinin tüyleri falan dökülmüş vs. gibi durum çok vahim!!!!

09.03.2007 16:27    

ayhan53ismail
arkadaşlar ne derseniz veya ne yaparsanız yapın biz insan oğlu bir şeyi görmeden önlem alamayız baş baş bağarıyorlar su sıkıntısı olacak diye halen sokakdaki fiskiyeler akıyor . sokakdaki tuvalet muslukları boşuna suakıtıyor kıymet bilmiyor ben biraz daha su az akıtıyorum ama kisenin umrunda değil onun için birlik beraberlik omadan bu sorun çözülmez iyi günler...

10.03.2007 12:52    

byazici_8181
arkadaşlar durun bi alla alla daha nisan yagmurları yagacak elbet dolar su rezerveleri merak etmeyin siz:P hem imzayla olmaz bu işler yağmur duasi daha uygun olur:) şaka bir yana ciddi önlemler alınmasi gerekli ama bizde herşey iş işten geçtikten sonra olur almış bir seçim kavgasi kim düşüncek şimdi bunları:...

10.03.2007 17:06    

dayca
arkadaslar istediginiz kadar polyanlıcılık oynayin ama once burdan yanı etrafınızdan baslayın kontroıle kısıtlı sayıda kagıt kalem bant kullanın yanı masanızdan

sonra tlf gorusmelerınızı kısın (uzadıkca fatura yukselıyor oda bır agac demek kagıt)
gunduz ısıklanızı yakmayın jaluzı yad perdelerı acın hatta pencereyı sırtınız verın calısırken

ısınma konusunda bısı dıyemıcem cunku bende cozum bulamadım merkezı yanıyo bınada (ama evde en dusuk sevıyede yakıyorum kombıyı )

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.142 saniye - Sorgu: 69 - Ortalama: 0.01654 saniye