27.01.2007 06:21    

beyto
arkadaşlar ben exel'de bi metraj programı hazırlıyorum yardımlarınızı bekliyorum autocadokulu mensuplarında herkese kolay gelsin

27.01.2007 06:43    

leonine25
Alıntı
beyto :
arkadaşlar ben exel'de bi metraj programı hazırlıyorum yardımlarınızı bekliyorum autocadokulu mensuplarında herkese kolay gelsin

sen programı yapabilirmisiniz demek istiyorsun :)))
bütün bilgileri ve nasıl bir tablo sekli istediğini sölemen lazım..zaten birimleri biliyorsan gerisi carpma bolme....

27.01.2007 16:00    

bektas001
en iyi metraj tabloları tamamen kendi hazırladığınız tablolardır arkadaşlar. bu güne kadar başkalarının hazırladığı excell tablolarını %100 kullanabilmiş değilim.

27.01.2007 19:53    

mehmetakca
Haklısın bektaş sana katılıyorum çünkü başkası kendi kullanabileceği şekilde hazırlıyo dolayısıyle sen kullanırken sana uymuyo ve bazı yerleri düzeltmek zorunda kalıyosun...

07.02.2007 07:05    

beyto
mrb lar arkadaşlar benim anlatmak istediğim örnek bir metraj çalışmasına bakarak ilham almaktı o açıdan demiştim şablon olarak ama beton ve duvar metrj sayfalarını hazırladım ama donatı metraj tablosunu nasıl yapacağımı bulamadım her kata ayrı bir şablon mu yapayım yoksa toplammı hesaplayalım komple demir çaplarını kullanarak buna bi yardımcı olacak varmı fikir açısından örnek bi metraj sayfası yani ben onu alıp kullanmayacağım zaten fikir olsun diye bi göz atmak amacı ile herkese kolay gelsin

08.02.2007 22:21    

celebra
size tavsiyem her kat için ayrı metraj sayfası hazırlayın. böylece tip katlar için işiniz kolaylaşır. demir çaplarını da küçükten büyüğe doğru sıralayıp yaparsanız geriye sadece çapa göre birim metre ağırlıklarıyla çarpmak kalıyor.
başka sormak istediğiniz sorular olursa metrajla ilgili yardımcı olmaya çalışırım.

09.02.2007 08:35    

beyto
ben beton tuğla metrajlarını ayrı sayfalarda yaptım bodrum,zemin,normalkat ( normal kat ile sayısını çarpılacak şekilde hazırladım ) tek sorun donatı sayfası kaldı. donatılarıda ayrı sayfalarda yapacağımda bi başlangıç yapmadan önce fikir alayım diyorum donatı ile elimi bile sürmedim normalde elle metraj hazırlıyorumda exelde en kolay ve anlaşılır bi şekilde nasıl hazırlarım onun hesapları içindeyim. hayırlısı ile biterse metraj programım foruma koyup bütün herkesin kullanımına sunacağım herkes yararlansın diye. eksik bişeyler olmasını istemiyorum o yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum valla kusurumada bakmayın işte huyum kurusun ben bi işe başladımmı ya başlamayacağım başladımmı da hataların devede kulak kalması için elimden geleni yapmaya çalışırım ne yapayım arkadaşlar bu da benim zaafım işte

10.02.2007 09:37    

celebra
tanım...................çap tanımı........adı.........kat sayısı...........adet.........donatı adedi.............uzunluk..................birim ağırlık.......toplam ağırlık...........kat toplamı...
temel....................temel fi14........T1...............1.....................4..............10..............................3,20.......................1,210..............153,6....................
.....................................................T2
.....................................................T3
.....................................................T4.....
ben bu şekilde yapıyorum.bir örneğini sana mail atarım.

06.05.2009 10:49    

mkaytanli
Arkadaşlar,

Benim öğrenmek istediğim şu; şimdi aynı projeye hazır copy/paste ile aldığım çizimleri nasıl ölçeklendireceğim.
Yani mantıklı görünüm şağlamak açısından?.

Selamlar..

mkaytanli (07.05.2009 06:59 GMT)

28.12.2012 11:27    

dumdum
arkadaşlar bana duvar +sıva +boya metrajını nasıl yapacagımı anlatırmısınız acil...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.556 saniye - Sorgu: 69 - Ortalama: 0.02255 saniye