AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
20.01.2007 18:30    

admin
Pardus yüklediğiniz bilgisayarınızda BizimCAD kullanabilirsiniz. Elbette BizimCAD in henüz bir linux versiyonu olmadığı için emülatör (wine) yardımıyla kullanacağız.

Aşağıda wine kurulumu ve BizimCAD in çalıştırılmasıyla ilgili bir açıklama var. Bu açıklama www.pardus-linux.org forumlarından alınmış ve düzenlenmiştir!
Ä°lgili sayfa linki:

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

- Pardus windows programlarını " wine " ile çalıştırıyor
- Peki wine nerede? PiSi yi aç
{ PiSi - package meneger - Başlat menüsünden Tasma (Pardus Yapılandırma Merkezi) -> Sistem Seçenekleri -> Program Ekle, Güncelle veya Kaldır}
- PiSi Yeni paketleri göster de açılıyor - Arama kısmına " wine " yaz paket büyük boşlukta görünecek - kutucugunu işaretle ...
- Sağ üstte paketleri kur a bas - Bekle
- Paketler Kuruldu mu... ( Diyelimki kuruldu bitti ) PiSi yi Kapat.
- Şimdi gene başlat menüsüne git
- Yardımcı programları bul
- Orada wine windows emilatörü olması gerekiyor ( Yoksa wine kurulu degildir - Tekrar PiSi ile kurmayı dene )

- Şimdi download ettiğiniz BizimCAD i Ark ile açın ve klasörü ev dizinine kopyalayın.
- Klasörün içine girerek BizimCAD.exe üstünde sağ klik ve Wine ile aç 'a tıklayın.
- Wine pekçok programı çalıştırsa da, tümünü çalıştıramaz!
- Bir de biraz performans kaybına katlanmalısınız.
- Umarım faydalı olur, Kolay gelsin...

04.07.2010 22:56    

muratsarıkaya
BizimCad programını indirip windowsta kurdum, güzel bir çalışma olmuş. Bunun linux versiyonu olsa ve pardusta da kurabilsek çok daha güzel olur kanaatindeyim. Böyle güzel bir çalışma için tekrar teşekkürler.

22.09.2010 16:18    

murathrk
merhaba
bizimcad kulladım ben harita teknikeriyim benim istedigim performası vemedi. bende pardüs kullnıyorum ama program microstation gibi yada netcad gibi haritacıların isteklerine cevap verebilecek....

11.12.2010 05:11    

sercio81
BizimCad calismasi icin ellerinize saglik cok guzel olmus, gelistire bilme imkaniniz varmi? eger varsa dwg 2007 formatini acsa cok iyi olacak.Birde Linux Ubuntu da nasil calistirabilirim?

24.12.2010 12:56    

AKINCILAR
Türkçe olması çok güzel BizimCad bende Pardus'ta wine ile kurdum tabii kulanmasınıda öğrenmemiz lazım site içinde eğitim videosu BizimCad'e özel varmı aradım ama bulamadım.
Emeği geçenlere çok teşekkürler başarılar.:)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.718 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01306 saniye