18.01.2007 19:48    

inTro666
arkadaşlar son günlerde sıkça sorulan sorulardan birisi autocadde çıktı alınamaması ve çıktı alırken yanlarda çıkan yazıdır.Bu sorunların giderilmesi için;
1-Birçizimden çıktı alınmak isteniyosa ilk önce .dwg'yi .dxf formatına çevrilir ve autocad komple kapanır.(Neden tekrar kapatıyoruz diye sorarsanız yanlarda yazı çıkmaması için kapatıyoruz)
2-.dxf formatına çevirilen dosya açılır.CTRL + P tuşlarına basılıp komut verilir.
3-Yazıcı ayarları yapılıp plot area başlığı altında What the plot kısmından window seçilir.Sonra açılan Layout sayfasına sağ tıklanır ve plot seçilir.
NOT:Plot style için pdf.ctb style dosyasını kullanmanız bana göre en doğrusudur.Çünkü çıktı almadan önce kaydettiğiniz pdf dosyasını açarsanız çıktı almadan son kontrolünüzü yapabilirsiniz.

21.08.2008 08:09    

hmiracle
merhaba öncelikle özür dilerim nereye yazacağımı bilemedim,siteye günlerdir bakıyorum tek tek okumaktan yoruldum arattırdım ama sonuç bulamadım.
benim sorunum autocadde yazıcı ayarlarında advenge diye bi bölüm vardı ve bu bölümde kağıdın uzunluğunu kaç seçersem seçeyim çizim bitince otomatik bitiyordu.uzunluğunu sabit bırakıyordum herseferinde ayarlamıyodum.ama şimdi ilgisayarıma format atıldıktan sonra yazıcı ayarlarında advenge komutu yok o yüzden büyük bir paftayı 3 seferde göndermem lazım arka arkaya ama her seferinde ölçüp çizimi kağıt ayarlarına tekrar yazmam gerekiyo buda çok zaman alıyo
eğer ölçüpde yazmassam çıktı alırken çizimim bitse bile belirlediğim kağıt boyu kadar boş sarıyor.ama önceden advenge ayarını yapınca böyle bişey olmuyodu.inş. anlatabilmişimdir.bide bu sorumum cevabını nerden takip edeceğim onuda bilmiyorum.şimdiden teş. ederim.

13.10.2013 08:01    

hidirel
autocadde kağıdı nasıl ortalayabiliriz acaba

13.10.2013 08:27    

Travaci
Çıktı ayarlarından center the plot'u seçin

13.10.2013 09:32    

hidirel
tşk ederim.custom ne işe yarıyor acaba A3 çıktı alırken hangi ölçüyü seçmemiz gerekiyor

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.809 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01471 saniye