12.01.2007 18:04    

admin
Program hakkındaki önerilerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz.

14.01.2007 14:21    

yazgunesi
No:1

Çizgi stili ve tiplerinden ''center'' diye bildiğimiz eksen çizgisini çizime yerleştiremedim.. Çizgi tipini listeye ekleyemedim.Başka bir dwg dosyasındaki ''center'' tipli çizginin yapısında rakamsal ifadeler var onu kopyalayıp Bizimcad'te yeni bir çizgi oluşturup rakam ifadesini yazdım.Eksen çizgisi oluştu,fakat bu rakam ifadesinin değerleri ile oynayınca ''hiden çizgi'' tipine benzedi oluşturduğum çizgi tipi. Öneri olarak programın ilk açılışında oluşturulan çizim dosyasında mevcutların dışında center, hiden çizgi tipi standart bileşen olarak bulunsun. Çünkü bizlere en çok gerekli olan çizgi tiplerinden örnekler bunlar..

No:2

Bazı dialoglarda yardım menüsüne link var, ilgili ''komut'' ile alakalı yardım sayfası görüntülenemiyor..Tabi yardım dosyası zamanla gelişecek tam dökumantasyon olacak şüphesis olarak.

02.11.2007 07:22    

KIRIKTripod
Arkadaşlar strech komutunu bulamamış olmam ve bir çubuk nesneyi belli aralıklara bölememem bu programda gördüğüm eksikler.
Fakat yaptığınız işi çok başarılı buldum. Wine ile pardus'ta kullanacağım.
Umarım kararlı sürüm için vazgeçmemişinizdir, ve umarım linux içinde yazılır bu program.
Paralı satılmaya karar verildiğinde ise fahiş rakamlardan bahsetmezseniz tam süper olacak.
Aslında özgür yazılım kullanıcıları olarak ya GPL yada çok cüzzi bir geliştirme katkı payı ile satılırsa,
acaip mutlu olacağız.

02.11.2007 11:36    

hsahan
objeler seçilince (çizgi, daire , elips v.b.) , o objeyle ilgili ölçü bilgileri (boy , açı, yarıçap v.b.) görüntülenebilirse çalışmalarda kolaylık sağlar.

07.07.2008 18:23    

metinbez
merhabalar. bizimcad programında find(bul) and replace(düzelt) komutu özelliği var mı?
varsa neresinde,
yoksa eklenmesi düşünülüyormu?

13.03.2010 20:11    

ersasel
yazı yazdıgımda yazılar yerine kutuçıkıyor

01.04.2010 14:37    

syrano
türk programcılğın güzel gelişmeler var.Bu sevindirici bir şey ama proğramın eksikleri çok

11.01.2014 06:23    

ridvanustun
Programın çok eksikleri var, yıl olmuş 2014 siz daha hala 2004-2005 uyumluluğundan söz ediyorsunuz.
"Stretch" gibi temel bir komut neden yok acaba bu siteye seneler önce üye oldum, hala daha beta sürümden söz ediyorsunuz. kararlı sürüm 2055 de mi çıkacak. Bu şekilde katı katı eleştirerek motivasyonunuzu bozmak istemiyorum ama sizin de yerinizden kımıldamaya niyetiniz yok hocam.

11.01.2014 06:26    

ridvanustun
Bu programı kullanacağıma ProgeCAD free versiyon ya da Draftsigt kullanırız, BSA ile başımız belaya girmesin diye.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.272 saniye - Sorgu: 69 - Ortalama: 0.01843 saniye