22.11.2005 15:12    

NeTKoLiK
Express menüyü siteden indirdim anlatılan gibi autocad klasörü içine kurdum. programdan appload yaparak contentse basıp ekspress içindeki tüm dosyaları seçip eklemesini yaptım. menuload komutu ilede eklemiş olduğum ekspress klasörünün içindeki acetmain dosyasınıda etkinleştirdim. bu sekilde yaptığımda komutlar çalışıyo fakat autocadı kapatıp tekrar açtığımda komutlar işlemiyo mesela extrim, laydel gibi komutlar işlemiyo. yada ekspress butonunun altındandan seçsem komutları kabul etmiyo. örneğin super hatch a bastığım zaman
Command: superhatch Unknown command "SUPERHATCH". Press F1 for help.
bu sekilde bir uyarı alıyorum. diğer komutlarda gene aynı sekilde. Ancak her autocadı açıp appload yapıp ekspress klasörünün içindeki dosyaları seçip load edersem komutları kullanabiliyorum. Peki ben bu ekspress menusunu her programı çalıştırdığımda appload yapıp load ettikten sonramı kullanabileceğim? ya da o komutlar her program çalıştırılışında otomatik kendi nasıl tanımlayacak?

22.11.2005 15:39    

Sibay
Appload komutu ile açılan Load/Unload Applications menüsünün sağ alt köşesinde Startup Suite bölümü vardır. Contents... butonuna tıklayarak oraya ekleyeceğiniz her dosya program çalıştırıldığında otomatik olarak yüklenir.

Bu işlem sadece express menü için değil, sürekli kullandığınız menü veya lisp dosyaları içinde uygulanabilir.

22.11.2005 15:59    

NeTKoLiK
evet orada bazı dosyalar ekli bunu kontrol etmiştim.ekli olan dosyalar şunlar.
acetess.Isp
acetflt.Isp
acetlayr.Isp
acetloc.Isp
aceturl.Isp
ctrim.LSP
ekli olan dosyalar yukarıdakiler. fakat programı açtığımda komutlar çalışmıyor.
appload komutundan Load/Unload Applications penceresinden express klasörü içindeki dosyaları seçip load yapmadığım sürece komutlar çalışmıyor. express klasörü içindeki dosyaları seçip load ettikten sonra aşağıdaki mesaj çıkıyo ve komutlar çalışır duruma geliyor.

2004EXPRESSEXPRESSwipeout.arx'
C:Program FilesAutoCAD 2004acad.exeUnable to load wipeout.arx file.
Successfully loaded 37 files.

bu eklemeyi yaptıktan öncede sonrada Appload / Load/Unload Applications pnceresinin sağ altındaki Startup Suite bölümündeki dosyalar gene aynı yani bi değişiklik gozukmuyo. Fakat Programı kapatıp açtıktan sonra tekrar load etmezsem komutlar geçersiz oluyor?

23.11.2005 07:23    

Sibay
Alıntı
Sibay :
Appload komutu ile açılan Load/Unload Applications menüsünün sağ alt köşesinde Startup Suite bölümü vardır. Contents... butonuna tıklayarak oraya ekleyeceğiniz her dosya program çalıştırıldığında otomatik olarak yüklenir.

Bu işlem sadece express menü için değil, sürekli kullandığınız menü veya lisp dosyaları içinde uygulanabilir.

Startup Suite bölümüne girip programın açılışta yüklemesini istediğin dosyaları A D D butonuna tıklayarak oraya eklemelisin. Yukarıda bahsettiğim şeylede bunu anlatmaya çalışmıştım.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.622 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01219 saniye