03.12.2006 23:56    

admin
QCad in Linux için dağıtımı yapılan ücretsiz sürümünün Pardus üzerinde çalıştığını bizzat deneyerek gördüğümde çok sevindim. Aralık 2006 da yayınlanan Pardus 2007 RC Linuxa adım atmak için muhteşem bir başlangıç olmuş. Gerçekten tamamen Türkçe olması linuxu karmaşık olmaktan kurtarmış. Bundan sonra Linux + Cad desteği konusunda bildiklerimizi buradan paylaşarak özgürlüğe adım atmanın keyfini çıkaracağız.

04.12.2006 07:00    

fecibay
çok teşekkürler süper yaa bu haber

04.12.2006 07:02    

memolee
pardus süper yaw en azından türk işi ekşın:) dimi yaw

:D

04.12.2006 07:57    

yazgunesi
Birçoğumuz windows işletim sistemini tanıyorsunuz,win 98 den XP ye kadar.Linux işletim sistemi ile karşılaştırdığımızda windows biraz ''bayat'' kalıyor.Habire yamalar,servis packleri, yok güvenlik açıkları insanların hevesini kırıyor. Linux kullanmadım ama söylenenler arasında temeli çok sağlam ve kararlı bir işletim sistemi.Açık kaynak kodlu olması büyük bir avantaj,sürekli olarak gelişiyor.Örnmeğin İnternet explorer kullanmaktan vazgeçip Firefox kullanmak daha güvenli ve zevkli geliyor bana.uur8) ''Cad mimarisinin'' Linux ta gelişmesi çok iyi bence.

12.12.2006 11:22    

turunc
Bende geçenlerde Pardusu kurim bi bakim dedim nasıl çalışacak bide qCAd i merak ettim açıkcası neyse yükledim kurmaya başladım kurulurken ilk seferde hata verdi düşük seviyede bidaha kurmayı denedim buseferde kurulma aşaması bitti ve ekran gitti birdaha da gelmedi neyse formatla geri windowsa döndük geri bence biraz daha gelişması lazım gelir . . . . .

08.01.2007 00:14    

admin
Alıntı
turunc :
Bende geçenlerde Pardusu kurim bi bakim dedim. . . . .

Pardus 2007 yi denedinmi? Benim pclerin birinde kurulu ve oldukça başarılı, şimdilik tek sorunum xp li diğer makineyle ağ bağlantısı konusunu henüz halledemedim, gerçi henüz zaman ayırıp çok inceleyemedim ama linux ağ konusunda iyidir inşaallh yakında onuda çözerim :D

18.01.2007 10:26    

hakanx67
pardus 2007 harika bi arayüze sahip.ben çok beğendim.özellikle multimedya konusunda ciddi adımlar atılmıs,inşallah profosyenel bilgisayar kullanıcıları içinde cad programlarını geliştirirler.

26.01.2007 21:20    

ulusoyab
Pardusta autocad2000 de çalışıyor ama hiç gerek yok Qcad 2 boyutlu çizimde yeterince iyi. Üstelik qcadin artık pisi paketi de yapıldı. Yani Qcad kurulumu için pisiyi internetten indir ve üstüne iki kere tıkla yeter. :)
Pardusu denemeyenlere mutlaka tavsiye ederim. Her işinizi güvenle görebileceğiniz kolaylıkla alışabileceğiniz güzel bir dağıtım.

27.01.2007 06:24    

leonine25
bana göre pardus animasyon menülerinden baska extra bi özelliğe sahip bi işletim sistemi değil.program yüklemek bile işkence...her programı calıstıramıyorsun... bilmiyorum cok zor geldi bana

bu arada pardus de windows programlarını calıstırabilmek için bir program varmıs adını bilen varmı arkadaslar nerden temin edebilirim

28.01.2007 11:47    

ulusoyab
Pardusta windows programlarını wine veya cadega emülatörleri ile çalıştırabilirsin. cadega ücretli wine ise ücvretsiz. Ama yinede her exe programını çalıştıramayabilirsin. Şu önemli. Linux Windows değildir. ve Windowstaki programlar Linuxta (Pardusta) çalışmazlar. Pardusta Win de alışık olduğunuz programların karşılığı vardır. onu kullanırsınız. Eğer kurmak istediğiniz programın ne olduğunu söylerseniz yardımcı olabilirim.
Pardus ta program kurmak. sadece kurmak istediğiniz paketi seçmek kadar kolaydır.

14.11.2007 18:23    

kawastr
Pardusta çalıştırılabilecek CAD programları bir arkadaş listelesede foruma koysa ne iyi olur.

20.11.2007 11:49    

noble_wolf
arkadaşlar peki bu Qcad 3d özelliğe sahip mi acaba? render v.b. konular hakkında bilgi verebilirmisiniz?

13.12.2007 18:59    

beytorun
Arkadaşlar ben pardus 2007 kullanıyorum cad programlarına da yeni başladım qcad ile ilgili bildiklerinizi paylaşın lütfen.

ehya (13.12.2007 19:12 GMT)

14.12.2007 11:22    

admin
Alıntı
kawastr :
Pardusta çalıştırılabilecek CAD programları bir arkadaş listelesede foruma koysa ne iyi olur.

Linux türevlerini destekleyen Qcad, varicad gibi sınırlı çizim programı var.

BizimCAD 'de wine emülatörü ile çalıştırılabiliyor.

15.02.2008 11:55    

melkor
linuxun asıl gücü ağdan ve interneten kaynaklanıyor. Windows Mac vs HEpsi ile Samba sayesinde dosya ve yazıcı paylaşımı sağlayabilirsiniz. Telnet üzerinden linuxa bağlanıp o bilgisayarda linux komutları ile iş yapabilirsiniz.

23.03.2008 12:43    

yasak38
teşekkürler

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.139 saniye - Sorgu: 87 - Ortalama: 0.01309 saniye