30.11.2006 13:20    

cz.ozdemir
TRIKO ORME PROGRAMI ARIYORUM. AMA ADINI SANINI BILMIYORUM. GUNLERDIR NETTE SURUYOR ARASTIRMAM. AMA SONUC SIFIR. BENDE SIZE BIR SORAYIM DEDIM. SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

01.12.2006 07:03    

fecibay
triko örme olarak kastettiğin şey bir kıyafet yada aksesuar tasarlamaksa, bunu herhangi bir vektörel yada noktasal çizim programları ile yapabilirsin. Örneğin PhotoShop, CorelDraw, FreeHand v.s.

Lakin amacın tasarladığın modeli 3 boyutlu olarak görmekse, kullanman gereken programlar, 3DS Max, Maya, LightWave v.b. jenerik 3d tasarım programları olabileceği gibi, moda tasarımına yönelik Optitex, Lectra v.b. firmaların ürünlerini kullanabilirsin.

Özellikle Lectra gibi firmalar tekstil sektörüne yönelik çözümler ürettiği için modüler olarak kalıp çıkarma, pastal atma gibi fonksiyonları da sunmaktadır.

Emprime, jakar desen tasarımı içinse yine PhotoShop kullanabileceğin gibi, yerli bir üretici olan Most yazılım tarafından geliştirilen programları kullanabilirsiniz. Aynı firmanın 3D tasarım ve giydirme çözümleride bulunmaktadır.

Birde Tekstilcilerin kullandıgını bildigim bi program var umarım bu bilgiler işine yarar FASHION STUDIO

Fashion studio hakkında daha fazla bilgi >>>>

fecibay (01.12.2006 07:10 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.478 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.01061 saniye