13.11.2006 13:57    

krom
SLM ARKADAŞLAR BENİM ESKİ PC DE ELEKTRİK KESİLDİĞİNDE YENİDEN BİLGİSAYARI AÇTIĞIMIZDA KURTARMA ÇIKIYORDU BU PC DE ONU BULAMADIM NERDEN YAPABİLİRİZ İYİ ÇALIŞMALAR

14.11.2006 19:00    

byazici_8181
arkadaşım autocadin içinde autoback diye bir dosya olacak onun içine bak orda projeyi bulursan kurtulmuştur...

29.11.2006 11:12    

capoeira
byazıcı'nın d belirttiği gibi Autocad menülerinin ierisinde

tools/options/files/automatic save file locationa' a tıkla ve oradaki otomatik seve edilmiş dosyanın yolunu bul

ve o yolda o dosyayı buylduktan sonra uzantısını .DWG olarak değiştir ve kullan

13.03.2007 21:22    

nergizdakman
Çizim kurtarmaya önce çalıştığımız çizimi korumakla başlayalım. SAVETIME komutunu yazın istediğiniz bir kayıt aralığı seçin "benim ayarım 1 'dir (yani 1 dk da 1 kez çizimi otomatik saklıyor)"

Saklanan dosyaların yerini önceden bilmekte yarar var. Autocad içinde tools menüsünde options kısmına gelin.
açılan menüde en başta yer alan files kısmını seçin. Başlıklar arasında Automatic save file location vardır. Başlığı açın. Otomatik save dosyasını sakladığı yerin yolu orada yazılıdır. Dosyanın uzantısı genellikle ac$ olabiliyor. Bunu kesin olarak görmek için yine options içinde open and save başlığını açın. File extension for temporary files yazısının önünde uzantı yazar. Otomatik kayıt dosyasının uzantısı budur. Şimdi dosyanın yolunu ve uzantısını öğrendik.

Dosyayı kopyalayıp uygun bir yere yapıştırın. Uzantısını dwg olarak değiştirin. Çiziminizi büyük olasılıkla bulursunuz.
yine de sık sık save etmeyi öneririm ctrl+s ctrl+s ctrl+s ctrl+s

26.06.2008 13:25    

jetslom
tools/options/files/automatic save file locationa içerisindeki hangi uzantılı dosyayı bulmamız gerekiyor?

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.808 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01469 saniye