09.11.2006 22:05    

thessa
sketch up daha önce kullandım ama uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum acaba yardımcı dokuman nerelerden bulabiliriz?

teşekkürler....

10.11.2006 01:14    

yazgunesi
Formumuzda daha önce sketch up ile alakalı makale yazıldı.Okumak için
SketchUp deneme sürümü

Görmeniz gereken siteler :

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

LİNKLER ÇALIŞIYOR KONTROL EDİLDİ..

Linkler güncellenmiştir

admin (10.02.2009 00:02 GMT)

10.11.2006 19:57    

thessa
verdiğiniz linkleri kontrol ettim çok teşekkür ederim ..
bi sorum daha var autocad dosyalarını sketch up a nasıl atıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

25.01.2007 18:17    

ordinaryus
sketch up ta file/export/3D model yaptıktan sonra.dosya türünü dwg olarak değiştiriyorsun.optionsn tan ayarları yaparsan ölçek sorunuda yaşamazsın.gerçekten çok rahat bir program.kendi sitesinde su podium die bir plug in i var.max kadar iyi.kolay gelsinn

02.06.2007 17:37    

kalamar
malesef linklerin bir kısmi calismamakta

04.06.2007 05:37    

g_orhan
ewet arkadaşlar linkler çalışmıyor.SketchUp la ilgili Türkçe dökümanları nerden bulabiliriz acaba??

04.06.2007 07:27    

yazgunesi
Türkçe dökuman göremedim ama ingilizce kaynaklar mevcut. :)

04.06.2007 07:39    

y-eski
slm. Arkadaşlar bu bahsettiğiniz sketch up her halde bir proğram benim hiç bir bilgim yok, acaba nerede kullanıldığını ve kimlerin kullandığını söyleyebilirmisiniz merak ettim doğrusu. Herkese kolay geldin.

04.06.2007 08:09    

g_orhan
yazgunesi teşekkürler..bu ing kaynakları bende buldum ama aradığım özellikle türkçe dökümanlar...ilgilendiğin için ayrıca teşekkürler...

y-eski arkadaşım sketchUp 3 boyutlu çizim progarmlarının en basite indirgenmiş hali. tam adı google SketchUp..istediğin herşeyi hemen 3 boyutta çizip renderlayabiliyorsun.autocad ve max gibi render aşamasında çok kasılmıyorsun.ve gayet kaliteli sonuçlar ortaya çıkabiliyor.tabi max ve autocad kadar profosyonel değil tabi ama hızlı ve iyi bir sonuca ulaşmak istiyorsan bu programı kullanabilrsin.istersen internetten biraz araştır daha çok şey öğrenebilrsin...

bu arada arkadaşlar...V-ray i sketchUp ta da kullanabiliyormuşuz...Sketchup+V-ray i kullanarak render alanınız varmı??bu konuda bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim...teşekkürler...

04.06.2007 08:21    

y-eski
slm. g_orhan arkadaşım sağolasın verdiğin bilgiler için proğramı imkan bulduğum takdirde kullanırım inşaallah. Herkese kolay gelsin.

11.03.2008 22:19    

erali
youtube da aratın arkadaşlar, sesli+görüntülü

09.04.2008 17:58    

yusufyk2000
Alıntı
y-eski :
slm. Arkadaşlar bu bahsettiğiniz sketch up her halde bir proğram benim hiç bir bilgim yok, acaba nerede kullanıldığını ve kimlerin kullandığını söyleyebilirmisiniz merak ettim doğrusu. Herkese kolay geldin.

evet bir üreticisi google olan bir program iki sürümü mevcut biri pro lisanslı digeri ise ücretsiz.
genelde mimari modellemeler için uygun. kullanımının çok kolay olması artı bir avantajı fakat sketchup ile yapabileceklerimiz sınırlı .

17.04.2008 15:24    

bena
selam,

dosyaları autocad den sketchup a atma konusunda bir sorun yaşıyorum, import etmek istiyorum ama çizgiler sketchup da deforme oluyor, kimisi aşağıda kimisi yukarı da görünüyor, bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim, sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadım.

16.05.2008 20:22    

celebi34
vray ile çok güzel sonuçlar alınıyor tabi ayarlarını bilirseniz

09.10.2008 20:11    

özlem_ist
erali +ingilizce ben türkçe anlatımını bulamadım :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.293 saniye - Sorgu: 85 - Ortalama: 0.01521 saniye