31.10.2006 14:24    

cahid_kemal
merhaba ben elektrik projesi çiziyorum. elinizde aydınlatma hesabı ve gerilim düşümü hesabı programı var mı hesaplaması çok uğraştırıyor bunun kısa yolu yada programıııı var mı varsa zahmet olmassa gönderinm

08.11.2006 01:15    

esat
normal excel e uyarlanmış hesaplamalar formüllemeler var
liny leri girince
otomatik veriyor kesit girceğiz ama

14.12.2006 08:20    

tekniker83
expert zara kardes cok tesekkur ederim cevaplama nezaketi gosterdigin icin. ben burda elektrikciler odasina sordum baskani bana 16 kw cizebiliyorsunuz dedi elektrikciler ve esnaf odasina kaydolman gerekiyor dedi. eger dedigin gibiyse cok iyi olur. bu imza yetkisini belediyeden de alabiliyormuyuz. coktesekkur ederim.

21.12.2006 15:28    

aguler35
''ayrıca bu hesaplama programı hakkında biraz sabırlı olun sizler için bir program hazırlamaktayım bitince haberdar ederim'' demişsin. Sabırsızlıkla bekliyorum. ben de yararlanmak isterim. herkese iyi çalışmalar.....

04.02.2007 13:57    

orta_gerilim
Arkadaşlar orta gerilim hakkında elektrik teknikerlerinin yetkisi ne kadar biliyor musunuz? Mesela 50 kVA'lık veya 100 kVA'lık trafo ya imza yetkisi var mıdır? Bu trafo tesislerinin projelerini yapmaya yetkisi var mıdır? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

04.02.2007 19:58    

cemalkb
piyasada elektrik projesi cizen arkadaşların illerindeki elektrikciler odasının belirlediği fiat listesi baz alınmalı.ESKİŞEHİRDE tek sayaclı bir yapının proje ve dosya hazırlama ücreti 150 YTL.sayac sayısı arttıkca fiat kademi olarak sayac başına 50 ytl artmakta.Tekniker arkadaşlar YETKİ GÜCÜ 30KW (PROJE ÇİZİMLERİNDE)OLDUĞUNA GÖRE ve bunun bağlantı gücü hesabı AYDINLATMA GÜCÜ +KUVVET GÜCÜ.. 5 DAİRELİK BİR BİNANIN PROJESİNİ CİZEBİLİR,İMZALIYABİLİR.5 DAİRELİK BİR BİNANIN PROJE FİYATI BİZİM İLİMİZDE GÖRE 150 YTL+(4X50) =350 YTL

13.02.2007 23:36    

dergul
aydınlatma konusunda tavsiye edeceğim program dialux'tür. bu programlar kendi hazırlayabileceğiniz mimari bir plan üzerinde hem iç hemde dış aydınlatma tasarımı ve hesaplamalarını yapabilirsiniz. program türkçe ve bedavadır, yalnız tek başına çalışmıyor. üretici firmalardan katalog bilgileri içeren özel dosyalarını indirmeniz yada internet bağlantınızın olaması gerekiyor. sitede destekleyen firmaların adresleri var. aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

elektrik teknikerlerin yetkileri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda elektrik teknisyenleri odasının internet adresi var, orada bulabilirsiniz.

27.02.2007 11:56    

luminare
expert_zara bahsettiğin proğramı gönderirmisin... sanırım herkese ayrı ayrı mail adreslerine gönderiyorsun... down load kısmına koysan senin için de bizim için de daha pratik olmazmı... ne dersin...

ayrıca herkes aydınlatma proğramı arıyor ya çok ilginç hiç siteco nun philip sin sitelerine bakmıomusunuz arkadaşlar..

www.siteco.com da relux

www.philips.com da calculux adlı proğramlar war bedava ve ben iki proğramı da biliorum isteyene yardımcı olabilirim...

herkese ii çalşmalar....

luminare (27.02.2007 12:13 GMT)

07.03.2007 10:50    

bersoy06
Arkadaşlar .. AutoCAD ' in Excel özelliği var biliyorsanız bu özelliği kullanırsanız, Yükleme cetveli , Gerilim düşümü ve aydınlatma hesabı gibi ...buna benzer bir sürü cetvelleri kolaylıkla AutoCAD içine eklyebilirsiniz. Bu cetveller excelde hazırlanmış olarak var biliyorsunuz.Bu özelliği kullanabilmek için Hangi sürümü kullanıyorsanız o sürümle ilgili eklentiyi kurmanız gerekmektedir. Bu eklentileri www.cading.com ' dan indirebilirsiniz

23.03.2007 12:01    

bersoy06
İyi günler arkadaşlar Aydınlatma ,Gerilim düşümü,Yükleme cetveli ve diğer bazı dosyalarını rapidshare gönderdim
Aşağıdaki linklere

Ayrıca Autocad excel özelliği ile ilgili 2006 versiyon ait yamalarıda linkledim , örnek birde komple iç tes projesi ekledim umarım faydalı olur. şifre yoktur

31.03.2007 06:08    

tufanok
arkadaşlar
autocad'den dialüx'e cizim aktarabiliyormuyuz teşekkürler

02.04.2007 09:28    

bersoy06
evet aktarılıyor

05.04.2007 14:11    

yusufca44
ya arkadaşlar bana 4 katlı bir binanın merdiven otomatiği tesisatı çizimi gerek varsa lütfen gönderebilirmisiniz

05.04.2007 16:04    

nsaglamkaya
tekniker imzası olan bir projeye EMO TUS imzalamıyor.yani b+3 kat a yetkimizde olsa böyle bir problem var.her ne kadar yasal olmasada malesef EMO bunu dayatıyor.

12.04.2007 06:01    

cemalkb
Yetki gücü hesaplamasında en pratik ve gecerli yol TOPLAM KURULU GÜCÜN BAĞLANTI GÜC KAT SAYISI CARPIMI İLE BULUNUR.
ÖRNEK: KURULU GÜÇ:50.000W X0.60 =30.000W <30 KW UYGUNDUR
m2-aydınlatma gücü-kuvvet gücü ile kafanızı karıştırmayın.

13.04.2007 22:59    

gurbetci178
allah hepinizden razı olsun

14.04.2007 15:49    

apoge
msaglamkaya arkadasın dedikleri malesef ki ister kat sayı ister yetki gücü hepsi hikaye elk teknikeri bir ark TUS projeye imza atamaz EMO buna izin vermiyor + belediye zaten çizilen projeyi kabul etmiyor....

09.05.2007 18:57    

mühendiz
iide rapide üye olmamızmı gerekiyor.

21.07.2007 20:06    

a ve z
TEŞEKKÜR EDERİM EMEĞİNE SAĞLIK

08.04.2008 22:06    

huseyincim
İndirmek için rapide üye olmaya gerek yok.Free kısmından indirebilirsin.Ancak Rapid Premium olanlar indirmede kolaylık görüyo.Daha hızlı indiriyo vs.

Copyright © 2004-2022 SQL: 1.539 saniye - Sorgu: 104 - Ortalama: 0.0148 saniye