04.06.2022 18:49    

nuurry
Örneğin bir çizimi, yukarıdan aşağıya yada aşağıdan yukarıya doğru seçmek istediğimde tutukluk yapıyor. Şöyle ki;
Mouse'un sol tuşuna tıklıyorum ve seçim alanına o çizimi alacakken sanki biri ESC'ye basıyormuşçasına iptal oluyor. Çok sık oluyor bu durum ve inanılmaz sinir bozucu. Çok yavaş hareket ettiğimde ise nadiren oluyor.

Üstüne bir de aynı çizimin dwg'sini iş yerine götürdüm, orada açtım ve o bilgisayardaki Autocad'te de aynısı oldu. Yetmedi, Autocad'e benzeyen bir programda (ismini vermeyeyim) denedim, yine aynı.

Adeta bir virüs gibi. Mevcut çizimi hangi Autocad'te (bilgisayarda) açarsam açayım aynısı oluyor.

Böyle bir şey daha önce hiç başıma gelmedi. Yılların kullanıcısıyım.

06.06.2022 06:46    

ehya
PICKDRAG komutunu çalıştırıp değerini 0 (sıfır) yapıp denermisiniz?

10.06.2022 21:40    

nuurry
Qtranslate diye bir program var. Meğerse o program sıkıntı çıkarıyormuş.
Sorun çözülmüştür.

ehya (13.06.2022 08:06 GMT)

13.06.2022 06:21    

ozkul
Alıntı
nuurry :
Qtranslate diye bir program var. Meğerse o ...nelik yapıyormuş.
Sorun çözülmüştür.

başka bilgisayarlarda da denedim sorun devam ediyor dediniz. diğer bilgisayarlarda da qtranslate mi var?

qtranslate olmamasına rağmen aynı sorun bende de oluyor bazen. revitten gelen çizimlerde özellikle çokca sıkıntı yaşıyorum.

17.09.2022 15:27    

nuurry
Alıntı
ozkul :
Alıntı
nuurry :
Qtranslate diye bir program var. Meğerse o ...nelik yapıyormuş.
Sorun çözülmüştür.

başka bilgisayarlarda da denedim sorun devam ediyor dediniz. diğer bilgisayarlarda da qtranslate mi var?
qtranslate olmamasına rağmen aynı sorun bende de oluyor bazen. revitten gelen çizimlerde özellikle çokca sıkıntı yaşıyorum.

Evet onlarda da qtranslate vardı.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.157 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.02104 saniye