03.06.2022 06:53    

jarni
Arkadaşlar merhaba

Konut projesi içerisinde her dairenin her katın mesafe ölçüleri ayrı ayrı bloklanmış.

Çıktı alırken biraz daha büyük görünmesini istiyorum fakat her bloğa tek tek girip yazı karakterlerini büyüt kapat derken çok zamanımı alıyor.

Bir proje içerisinde ki tüm blokların içinde bulunan ölçülerin büyüklüğünü tek seferde ayarlama imkanımız var mı?

Örnek olarak forumda tüm blokların rengini tek seferde değiştiren bir lisp vardı
benzer sekilde tek seferde tüm blokların yazı ölçülerini büyütebileceğim bir lisp arıyorum.

Destek verenlere şimdiden teşekkür ederim.

03.06.2022 11:55    

mttlp
Find ile değiştirebilirsin autolisp gerek yok bence

06.06.2022 07:21    

jarni
Find ile değiştirmek de biraz yorucu olacak çünkü 40-50 tane blok ve her blok içerisinde birsürü ölçü var.

Her bloğa girerek ölçüleri düzenle kaydet kapat derken zaman alıyor PC de biraz tırt :)

Hiç bloğa girmeden tek komutla halletsem güzel olurdu

06.06.2022 07:49    

ehya
Find ile değişiklik yapacağınız zaman blok içerisine girmenize gerek yok.
Bu komut blok içindeki yazıyı da bulup değiştirmenizi sağlar.

10.06.2022 08:54    

jarni
Alıntı
ehya :
Find ile değişiklik yapacağınız zaman blok içerisine girmenize gerek yok.
Bu komut blok içindeki yazıyı da bulup değiştirmenizi sağlar.

Block içerisinde ki textler Find ile bulunup değişiyor biliyorum ama benim değiştirmek istediğim ölçülerin boyutları yani linear komutu ile verilmiş tüm ölçülerin boyutlarını büyütmek.
Bir daire içerisinde bulunan ve verilen tüm ölçüleri bloklamışlar
Find ile aratıp bul dediğimde bulmuyor ki bulsa dahi sayıları yazıları değiştirmek istemiyorum sadece boyutlarını değiştirmek istiyorum.

Bunu da tek tek her bloğu aç kapa yapmak istemediğim içn sordum.

10.06.2022 20:36    

ehya
Blok icindeki ölçülerin yazi boyutunu blok icine girmeden buyutnenin yolu lispten geçer. Ancak genele hitap etmeyen bireysel bir lisp.

Kişisel uygulama isterseniz özelden irtibata geçebilirsiniz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.399 saniye - Sorgu: 61 - Ortalama: 0.02293 saniye