01.02.2022 12:51    

menekse67
öncelikle çizim bana ait değil projenin kaç ölçekte çizildiğini anlamıyorum metrik mm mi kafamı karıştırdı. 1 yazıyorum çizgi 1 mm den ve 1 cm den büyük çıkıyor sanırım metre bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
Ayrıca 1:200 ölçekte çıktı almak istiyorum çıktı sırasında ölçek ayarına hangi değeri yazmam gerekir.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

01.02.2022 13:50    

ProhibiT
Öncelikle çiziminizde, örneğin bir dimension var ise onun gösterdiği mesafe ile yazılan ölçüyü kıyaslayın. Dimension yoksa herhangi bir şekilde çizimin bir yerinde ölçüsü belli bir yer bulmanız gerekir, örneğin Grafik Ölçek (Graphic Scale) gibi. Bu da mümkün değilse, projede hiç olmazsa bir yol vardır, duvar vardır, kapı vardır... gerçek ölçüsünü tahmin edebileceğiniz bir çizim nesnesi vardır. uzunluğu belli olan bir nesne belirleyip, AutoCAD'de dist ile ölçün. Ölçülen ile yazılan (tahmin edilen) ornından önce çizimde kullanılan birimi bulmalısınız. Yani, 1 drawing unit kaç uzunluk birimi kabul edilmiştir. Çizim birimini belirledikten sonra istediğiniz ölçekte çıktı alabilirsiniz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.024 saniye - Sorgu: 49 - Ortalama: 0.02089 saniye