01.02.2022 08:22    

eglacier61
Selam arkadaşlar autocadde farklı layout'lar oluşturuyorum bazılarının yönünü döndürmem gerekiyor ama view cube layout ekranında çıkmıyor, internetten view menüden aç kapa, optionsdan görünürlüğü arttır gibi seçenekleri yaptım ama olmadı. bunun nedeni ne olabilir ? bazı dosyalarda sorun olmadan layout ekranında gözüküyor bazılarında gözükmüyor anlayamadım.

01.02.2022 09:15    

ProhibiT
Layout'ta eğer Paperspace (Pspace) modundaysanız Wiev Cube görünmez. Çünkü adı üstündePaper Space 2 Boyutlu bir görüntüdür. Wiev Cube görünmeyen Layout'larda MSPACE girerseniz veya Wiewport içine çift tıklarsanız görünür hale gelecektir. Sorunuzda tanımsız kalan, "döndürmek"'ten neyi kasdettiğiniz. Wiev cube'den söz ettiğinize göre, anlaşılan döndürmek derken bakış açısını değiştirmeyi kasdediyorsunuz.

01.02.2022 10:01    

eglacier61
Hocam yanlış ifadeler kurdum sanırım. Mspace girdiğimde View Cube bazı layoutlarda gözüküyor kimisinde gözükmüyor. Evet döndürmek ile bakış açısını kastettim.

01.02.2022 12:08    

ProhibiT
NAVVCUBEDISPLAY sistem değişkeninizin değeri 0 olduğu zaman WievCube görünmüyor. Bu değeri sizin durumunuzda 3 yaparsanız görünür hale gelecektir. Görüntü modunuzu bilemiyorum, NAVVCUBEDISPLAY değerini 1, 2 veya 3 yapapıp deneyerek bulabilirsiniz.

01.02.2022 12:20    

eglacier61
Hocam ilginiz için teşekkür ederim bu arada. dediğiniz değer orjinalinde 3 idi, diğer değerleride denedim (0,1,2,3) işe yaramadı. Yabancı bi forumda mspace de iken "navswheel" komutunu yazıp esc yasıp, pspace durumuna geçip, tekrar mspace durumuna geçince işe yaradığını söylediler. deneyince bendede oluyor en azından böyle devam edeceğim sanırım.

01.02.2022 12:33    

ProhibiT
Rica ederim, konu başlığımız Acil Yardım olduğu için mümkün olduğunca hızlı cevap verye çalışıyoruz. Ama, malum özellikle mesai saatlerinde hepimizin meşguliyeti oluyor. Bir şekilde problemi çözmüş olmanıza sevindim.
Bu arada size mesaj yazarken bir Sistem Değişkeni daha gördüm. NAVVCUBE... değerini ON/OFF yaparak WievCube görünürlüğü kontrol edilebiliyor.
Paper Sapce'de NAVVCUBE kullanırsanız, "ViewCube is not available in paper space." diye mesaj alıyorsunuz. Yani NAVVCUBE komutunu Model Space'de kullanmak gerekiyor.

01.02.2022 12:36    

eglacier61
Meşguliyetiniz arasında yardım ettiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Söylediğiniz değişkeni denedim ama işe yaramadı maalesef hocam Model space de deniyorum bu arada.

eglacier61 (01.02.2022 13:02 GMT)

25.03.2022 08:02    

halilozcakir
bir mimaride gördüm Cube ye açı girerek döndürmüşler ,acaba bu nasıl yapılmış olabilir ..
*Xref ler şaşıyor bu sebepten ötürü.
sanırım izin verilmiyor :)

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.073 saniye - Sorgu: 70 - Ortalama: 0.01532 saniye