10.08.2021 13:35    

geb
Mdf üzerine 10-20 cm. arası değişen ölçülerde çeşitli desenler yaptırıcam. Ustayla anlaşamadık, Türkçe terim kullanıyor, İngilizce program kullandığım için dediklerini anlamadım, İngilizcesini de o bilmiyor. Anlatabildiği kadarıyla çizimler ayrı ayrı kopuk kopuk olmasın bıçak görmez dedi. Ben bundan join komutunu kullanarak nesneyi polyline'a çevirmek gerektirdiğini anladım. Doğru mu anlamışım? CNC'ye göndermeden önce tüm çizgileri tek çizgi haline mi getirmeliyim?

Bir diğer sorum, ustaya desenlerin boyutunu söyledim ama çok farklı desen olduğu için hepsinin ölçüsü farklı. Bunun çalışmada Measure kullanıp belirtmem mi gerekir? Örneğin 15x10 cm bir obje var. Gerçek boyutunda yani 150x100 mm çizip, measure ile objenin yanına ölçüsünü yazmalı mıyım yoksa usta sistemden kendi bakarak birebir ölçüyü mü kestirir?

Bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim.

10.08.2021 14:38    

ozkul
çizgiler birleşik olmalı (join) dediğin gibi.

ölçüler mm olarak olmalı. bir tane ölçü versen kontrol etmesi için yeterlidir.

10.08.2021 15:41    

mttlp
Parametrik ekleyerek
En boy otomatik olarak değiştire bilirsin

10.08.2021 18:09    

geb
Alıntı
ozkul :

Üstat teşekkürler. Ben zaten birebir ölçülerde çizdim şu an hazır, imalata geçmeden garanti olsun sorayım dedim.

Bu hafta içerisinde 3D bir çizime girişeceğim. Sorum olacak yine imalatıyla ilgili. Nickinizi alıntılarım cevap verirseniz sevinirim.

11.08.2021 05:52    

ozkul
Alıntı
geb :
Alıntı
ozkul :

Üstat teşekkürler. Ben zaten birebir ölçülerde çizdim şu an hazır, imalata geçmeden garanti olsun sorayım dedim.

Bu hafta içerisinde 3D bir çizime girişeceğim. Sorum olacak yine imalatıyla ilgili. Nickinizi alıntılarım cevap verirseniz sevinirim.

:yes

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.451 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02737 saniye