25.06.2021 12:30    

makin76
Değerli arkadaşlar,
Herhangi bir komut (mesala Copy veya Move komutundan birini) girdikten sonra objeyi seçiyorum. Bir köşesinden tutup uzaktaki objenin bir köşesine taşıyıp yapıştırmak istiyorum. Bu sırada komuttan çıkmadan Ctrl+W (zoom window) ile diğer objenin köşesine zoom yapmak istiyorum. Tam bu sırada mouse kitleniyor ve işlemi devam ettiremiyorum. Ancak Zoom Extend (ctrl+D) ve Zoom Previous (ctrl+Q) yaparken sorun yok. Sanki bir snap e takılıyormuş gibi. Osnap açıkken de kapalıyken de aynı sorunu veriyor. Yıllardır sorunsuz bier şekilde bu işlemi yapabiliyorum. 2022 autocad de bugün denedim maalesef çalışmıyor. Belki çok basit bir ayar ancak halen çözüm bulamadım.

Sorunun video linki :

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Cevaplar için şimdiden teşekkkürler.

26.06.2021 05:26    

mateus
COMMAND satırına TEMPOVERRIDES yazdıktan sonra 0 yap belki çözülür bir dene istiyorsan.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

26.06.2021 07:48    

ehya
makin76

Bir komut aktifken kullanmış olduğunuz kısayollar programın standard kısayolları değil. Standard programda bu kısayolları bulamazsaınız. Yada başka komutlar için atanmıştır.
CUI komutunu kullanarak ekrana gelen tablodan Keyboard Shortcuts kısmından bu eklemeleri yapabilirsiniz.

Videonuza gelince takılma işlemi bana göre F12 (Dynamic Input) açık olmasından kaynaklanıyor. F12 ye basarak kapatın ve tekrar deneyin.

28.06.2021 11:14    

makin76
@mateus;
bende zaten 0 mış ondan kaynaklanan bir sorun değilmiş. Teşekkürler cevap için.

@ehya;
üstat, yaklaşık 20 yıldır dediğim şekilde kullanıyordum. Geçenlerde 2022 ye geçtim onda bu sorun başladı.
F12, F3, F8, F9 vs sorun yaratabilecek olan hepsini kapattım ama olmadı maalesef. Belki de çok basit bir ayarı var ama bulamadım bir türlü :)) Bunun içinde eski versiyona geçmeyeceğim ancak şu var ki bahsettiğim method baya hız katıyormuş çalışmalarımda. Teşekkürler cevap için.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.934 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.01797 saniye