01.01.2021 17:22    

cortx11
İyi günler istediğim lisp toplu fillet yapabilmek. Mesela 10 tane çizgiyle diğer 10 çizgiyi seçip 90 dereceyle toplu fillet yapmak. Bu şekilde lisp var ise yardımcı olursanız sevinirim.

ProhibiT (02.01.2021 02:20 GMT)

02.01.2021 03:14    

ProhibiT
Arama yapmak bu kadar zor olmasa gerek! Aramak yerine hemen başlık açmak üstelik te hem başlıkta hem mesajda ısrarla "Lisp" yerine "lips" yazarsanız... daha ne aradığını bilmiyor, diye kimse cevap vermez. Sitemizdeki ilk mesajlarınız olduğu için acemiliğinize vererek mesajlarınız tarafımdan düzeltildi.

Hemen başlık açmak yerine sağ üstteki arama bölümüne "toplu fillet" yazsanız, bununla ilgili 5 tane konu başlığı ve orada sorunuzun cevabını bulabilirdiniz.
https://cizimokulu.com/forums.php?m=posts&p=69054#69054
bunlardan biri. Burada bulacağınız Lisp'i nasıl yükleyeceğim, hangi komutla çalıştıracağım... gibi sorular sormadan gene sitemizde arama yapmanızı tavsiye ederim.

Hazır söz açılmışken; pek çok yerde defalarca yazıldığı halde konu başlığı ve mesajın tamamını büyük harflerle yazılmış mesajlara (özel mesajlarda da dahil), şahsen ben (diğer arkadaşları bilmiyorum) asla cevap vermiyorum. Benzer şekilde "lisp" yerine "lips" yazanlar... attım, tuttum,... gibi, ne konumuzla ilgili ne de günlük hayatta hiç bir karşılığı olmayan sözcükleri kullananlar; "yapmak" ve "etmek" arasındaki farkı bilmeyenler (neden telefon edilir de, maç yapılır), Türkçeyi kötü kullananlar (Türkçe bilmeyenler hariç)... bilinmelidir ki, cevap vermek asla içimden gelmiyor. Genelde özel mesajlara her durumda olumlu yada olumsuz mutlaka cevap yazmaya çalışırım. Cevap alamayan arkadaşlarımız yukarıda sıraladığım hatalardan birini yapmışlardır.

Gene yaygın olarak karşılaştığımız bir durum, "Elimde bir Lisp var..." diye başlayan mesajlar. Bir de link vermiş veya alıntı yapmış. Bakıyorum, benim, veya sitemizden bir arkadaşın paylaşımı... Elinde var olan Lisp'i annenin evinden mi getirdin, gökten mi nazil oldu? demek geçiyor içimden... haliyle bu mesajlar da genelde cevapsız kalıyor.

Birileri de yazmış; "elinizde böyle bir lisp varsa bize 'sunar mısınız'" demiş. Sunmak, alt makamdan üst makama yapılan bir eylemdir. Sen kim oluyorsun da ben sana sunacakmışım! Kim atadı seni benim üst makamıma!.. Bu son rahatsız edici hatayı genelde Türkçeyi bilmeyenler, nezaket adına yapıyorlar.

Sözün özü: Türkçeyi bilen, AutoCad'i de yeteri kadar bilen birilerine üç vakte kadar (üç gün mü olur, üç ay mı) Lisp öğretmek, bütün dertlerini çözmek boynumun borcu olsun. O kadar kolay olur ki! Bu konulara biraz dikkat ederek, iletişim çatışmalarına meydan vermeden bu güzel ortamda daha verimli paylaşımlar yapma şansımız olacaktır.

Selam ve saygılarımla herkese kolaylıklar dilerim.

02.01.2021 10:00    

cortx11
Kusura bakmayın bir hata yapmış olabilirim. Evet zaten konuyu açmadan önce tabiki de arattırdım ama yorgunluktan gözden kaçmış olabilir yine de paylaştığınız için teşekkür ederim. Haklısınız bu konulardan dolayı baya sorun yaşamış olmalısınız. Öfkenizde bu yüzdendir diye tahmin ediyorum. Şansıma da tüm öfkenizi bana kustunuz üzüldüm açıkçası. Bu kadar ağır tepki almak beni üzdü. Her insanın hatası olabilir ama bu kadar ağır tepkiyi hak ettiğimi düşünmüyorum.

04.01.2021 11:34    

ProhibiT
Merhaba,
Ben de sizin üzülmenize gerçekten üzüldüm doğrusu.
Yalnız bir şeye dikkatinizi çekmek isterim, "Hazır söz açılmışken..." diye başlayan bölümden önceki kısımlar sizinle ilgili. O bölümde de sizi üzecek bir şey yok diye düşünüyorum. O bölümden sonrası da öfke diye nitelemek doğru olmasa gerek.
Umarım ve dilerim ki, yanlış anlaşılmadan (yada maksadını aşan ifadelerimden) kaynaklanan hoş olmayan durumu, zaman içinde paylaşımlarımızla güzelliklere çeviririz.

Selam ve saygılarımla herkese kolaylıklar dilerim.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.176 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02219 saniye