18.10.2019 11:19    

hasantursun
xref ile çizim yapılmış bir projede dosya açıldığında mimari çizgiler görünmemektedir. xref konusu hakkında bilgim de yoktur. Bende mimari projede mevcuttur. Sanırım ilk xref oluşturmada dosya adı da farklı.

1-Dosyayı açabilmem için nasıl bir işlem uygulamalıyım?

2- xref ile yapılan bir projede xref özelliğini iptal ederek çizgilerin görünmesi sağlanabilirmi?

Şimdiden Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

18.10.2019 12:02    

Travaci
Ana dosyayı açtığınızda xref olarak çağrılan dosyanın layerları layer properties manager altında xref layers olarak görebilir kapalı olanları açabilirsiniz. Externalreferences kısmından xref olan dosyaya sağ tıklayıp bind ile ana dosyanıza import edebilirsiniz.

04.11.2019 06:25    

hasantursun
Alıntı
Travaci :
Ana dosyayı açtığınızda xref olarak çağrılan dosyanın layerları layer properties manager altında xref layers olarak görebilir kapalı olanları açabilirsiniz. Externalreferences kısmından xref olan dosyaya sağ tıklayıp bind ile ana dosyanıza import edebilirsiniz.

Öncelikli olarak cevabınız için teşekkür ederim. Yukarıda ilk yazdığımda belirttiğim gibi autocad ve hele xref konusunda hiç bilgim olmadığından sanırım sorunu çözemedim. Mümkünse menülerden sıralı nasıl bir işlem uygulamam gerekir açıklayabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar. (Kapalı çizgide gözükmüyor. Bind kapalı durumda, işlem yapamıyorum. Projeyi başka bir yerden aldığımdan ilk proje ile sonraki proje ismide farklı, mevcut mimariye göre bir düzenleme yapmak mı gerekir ama nasıl)

04.11.2019 10:44    

Travaci
Dosyalarınızı paylaşın üstünden konuşalım, atladığınız şeyler olduğunu düşünüyorum.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.256 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.02512 saniye