26.09.2019 09:02    

elaura
Merhaba arkadaşlar.

Daha önceden kullanmış olduğum AutoCAD versiyonların birinde (hangisi olduğunu hatırlamıyorum), birden fazla çalışma sayfası açınca, sekmeler kısmının sonunda aşağı gösteren bir ok (dropdown menu) ekliyordu ve çalışma sayfaları arasında hızlıca geçiş yapabiliyordum. Fakat şu anda AutoCAD 2020 kullanıyorum ve öyle bir seçenek göremedim, hâliyle sayfalar arası geçiş baya zor oluyor.

Acaba açık olan tüm çalışma sayfalarına ait sekmelerin tamamı görünecek hâle getirebilir miyim? Ya da daha önceki versiyonlarda olduğu gibi bir menu butonu oluşturabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

26.09.2019 09:43    

kushaneli
merhaba;
ribbon şeritten --->View--->interface bölmesinde file tabs aktif yapınca dosyalar eski sürümlerde olduğu gibi üstte sıralı olarak gözükür.

26.09.2019 09:48    

elaura
Alıntı
kushaneli :
merhaba;
ribbon şeritten --->View--->interface bölmesinde file tabs aktif yapınca dosyalar eski sürümlerde olduğu gibi üstte sıralı olarak gözükür.

Şu anda zaten o şekilde kullanıyorum. Benim istediğim, açık olan sayfalara ait sekmelerin tamamının aynı anda görünmesi. Gerekirse tek sıra değil, iki sıra hâlinde de olabilir.

Edit: Eklemiş olduğum ekran görüntüsünde 9 adet sekme görünüyor ama aslında açık olan çalışma sayfası 14 adet.

26.09.2019 11:45    

elaura
AutoCAD'i açıp kapatırken bir şekilde kendiliğinden düzeldi.

Aynı durumla karşılaşan olursa eğer, bir diğer seçenek olarak:
Ribbon Menu'de "View » Switch Windows'a sağ tık » Add to Quick Access Toolbar" yaparak bir kısayol oluşturabilirler.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.287 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.02523 saniye