AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
23.01.2018 18:01    

SaiL
69261-dinamik-attribute.dwg

ArkadaÅŸlar;
ekte göndermiş olduğum dosyadaki (Bana gönderilen bir proje dosyasının içinde rastladım ve aşırı merak sardım.) dinamik attribute nasıl yapılıyor ya da nasıl düzenleyebilirim, yardımcı olabilir misiniz.
taşıdığım zaman veya kopyaladığım zaman koordinatlar değişiyor.

23.01.2018 19:07    

Travaci

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Ana hatlarını burdan ogrenebılırsın, koordınat guncellemesı ıse field ile yapılıyor.

24.01.2018 08:05    

SaiL
Çok teşekkür ederim, hemen inceliyorum.

26.01.2018 14:29    

SaiL
Alıntı
Travaci :

Ana hatlarını burdan ogrenebılırsın, koordınat guncellemesı ıse field ile yapılıyor.

Vermiş olduğun adreslerdeki anlatımları uygulayarak, birazda farklı videolardan yararlanarak yaptım.
Yalnız çözemediğim bir yer var, aşağıya iki adet dosya ekledim. 1 numaralı (yeni dosya) dosyadaki ile 2 numaralı (mevcut proje dosyası) dosyadaki arasında fark oluşuyor. bu fark neden oluşuyor.
Bir diğer sorunum; aşağıya doğru flip yaptığım zaman X ve Y yer değiştiriyor, Y nin hep üstte kalmasını istiyorum.
Tam anlatabildim mi bilmiyorum ama dosyaları incelediğiniz zaman ne demek istediğim daha iyi anlaşılır..

69261-dinamik-koordinat.rar

26.01.2018 16:49    

Travaci
- Yazıların aynalanmasının sebebi, dosyada mirrtext değerinin 1 olması.
- Y nin üstte kalmasını sağlıyamazsın, ilk gönderdiğin dosyadaki gibi strech kullanırsan düşey yönde flip e gerek kalmıyor, illede kullanıcam dersen x ve y için de bir flip yapıcan.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.097 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01995 saniye