AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
17.11.2017 14:20    

sefa16
Arkadaşlar Selamın Aleyküm aranıza yeni katıldım sormak istediğim bi soru var umarım yardımcı olacak arkadaşlar vardır.

öncelikle vatandaşın projesini tasarladık kotları girip belediyeye basvuru yapacaz fakat kotlar henüz girilmemiş.
haritacı yerinde ölçümleriniyaptı ve kot-kesit denen belgeyi bize verdi ona göre kotları binaya girmem gerekiyor fakat işin içinden cıkamadım yardımcı olabilecek arkadaşlara projeleri atabilir amacım banada göstermeleri eksik oldugum bi konudur yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler .

18.11.2017 07:52    

halilozcakir
Ve aleyküm selam mimar yada statik grubundan değilim ama zemin kat toprak kotunu haritacı verdi ise bunun üzerine excel de basit bir tablo yaparak kotları toplayarak kat yüksekliğini ilave ederek bulabilirsin her kata da yacağın kotlar bulunur bu şekilde
yani excel tablo yapıp kat yeksekliklerini toplatmak şeklinde

18.11.2017 08:23    

sefa16
valla kardeşim dediğinden pek fazla bişey anlamıs deilim daha net açabilir miisn

20.11.2017 14:52    

sselected
Ve Aleyküm Selam, bunu yapabileceğin en kolay yol ; Elinde çizimini yaptığın binanın haritası var olduğunu varsayarak anlatıyorum.( Yoksada aşağıda onu almanın yolunuda söylüyeceğim. ) Öncelikle Autocadde açtığınız çizimin vaziyet kısmında parselinizin sınırlarını ve yolu gösteren çizgiler vardır.Elinizdeki Kot-kesiti çizimdeki şekilde tutarak.Yol kotunu (Bu Arsanın Öndeki kotundan -0.18 cm daha düşüktür ) yazın.Arsanın bütün köşelerine yine o kesitteki kodları girin.Daha sonra Oturum kodlarını girin ( Ön taraftaki arsa kodları oturum kodları ile aynı olur ) , Burda dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta ENTERPOL olayıdır.Eğer iki tarafıda yolsa aynı şekil arsa kotlarını oturum kodlarınada yaza bilirsiniz.Fakat Eğer tek yola cephesi varsa burda ENTERPOL'ü uygulamanız gerekir..
Şimdi gelelim yukarda bahsettiğim Arsanın vaziyetini haritadan almaya.
Bulunduğunuz belediyenin Haritasına girerek "find " komutuyla Ada numaranızı girerek bulabilirsiniz.
Umarım yardımcı olmuşumdur...

21.11.2017 07:13    

sefa16
sselected kardeşim anlatımın için teşekkür edrim eger müsaitsen mail olarak atsam sana projeleri tarif edebilir misin bana

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.997 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01813 saniye