23.10.2016 16:51    

muharrem1981
Merhaba Arkadaşlar,

Lisp konusunda yeniyim. Ufak tefek denemelerim oldu fakat lisp kodunu nasıl yazacağımı tam olarak tasarlayamadım. aşağıdaki konularda kod yazımında yardım arıyorum.

1- ) Kare yada Dikdörtgen çizimi ; Autocad ekranında konum farketmeksizin 2 veya 3 ya da 4 nokta fare ile nokta işaretyip bu işaretledim noktaların durumuna göre kare veya dikdörtgeni kendisinin çizmesini istiyorum. ( en az nokta ile çizim yapmasını güzel olur. Ayrıca işaretliyeceğim noktalara göre yaptıracağımız çizim yamuk üçgen olamyacak. kısaca düzgün90° açılı köşelere sahip kare dikdörgen olmalı ) dikdörtgeni çizdikten sonra evlerin çatı üst görünümü gibi otomatik çatı çizmesini istiyorum.

2- ) Sipline ile iki çizim yapmak; bu durumda spl komutu ile bir kere çizim yapacağım ve spl ile çizdiğimi istediğim noktaya otomatik ofsetlemesini istiyorum.

sorularımdan söylediklerim anlaşılmaması durumunu düşünerek fotoğraf ekliyorum. Şimdiden yarımlarınız için teşekkürler. bunu çözebilirsem özellikle kare ve çatı çizim işini çok işim kolaylaşacak.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.033 saniye - Sorgu: 42 - Ortalama: 0.02459 saniye