08.12.2015 18:06    

Bülent_seçkin_akşehir
arkadaşlar uzun zamandır layout kullanarak yüklü çizimlerde çalışıyorum
şimdi çizimleri daha küçük dwg. dosyası olarak kullanmak için (Bölmek için)
ekrandaki layout pencereleri içinde görünün nesneleri ayıklayarak (birden çok pencere) model deki diğer nesneleri otomatik
olarak silen bir lisp bilen yada yapabilecek bir arkadaş varmı acaba.
yani layout taki pencereleri seçerek veya o layouttaki tüm pencereler içinde görünen nesneler (modelde) kalacak diğerlerini (yine modeldeki nesneleri )silecek lisp
şimdiden teşekkürler

13.12.2015 21:51    

alumina
Alıntı
atillaözel6666 :
bana bir lisp lazım..bir yay düşünün başlangıcı 100 kotunda bitiş 150 kotunda olsun.aradaki noktalar div komutuyla bölününce eğim kotlarını yakalasın.varmı böyle bir lisp..ben yapamadım..teşekkürler..

Yok.

12.10.2021 08:10    

map0623
Merhabalar,
Yay'ın iki ucuna verilecek farklı kotları kullanarak , yay üzerinde divide yada mesaura ile verilen noktaları eğime göre kot değeri verecek lisp olan varmı. Yardımcı olabilecek arkadaş olursa seviniriz.

Herkese iyi çalışmalar...

26.10.2021 14:01    

asamet
Tam olarak anlatmak istediğini anlamadım ama;

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

buradaki lisp, layoutları isimlendirme, sıralama vb. bazı şeyleri düzenlemene yardımcı oluyor. Bunu bi inceleyebilirsin.

Ayrıca PageSetup komutu da, layout düzenini yaptığın herhangi bi sayfayı diğer sayfalara kolayca entegre edebilmeni sağlıyor.
Bunları bi incelersin belki işini görür.

İyi çalışmalar.

27.10.2021 05:53    

baha07
Alıntı
Bülent_seçkin_akşehir :
arkadaşlar uzun zamandır layout kullanarak yüklü çizimlerde çalışıyorum
şimdi çizimleri daha küçük dwg. dosyası olarak kullanmak için (Bölmek için)
ekrandaki layout pencereleri içinde görünün nesneleri ayıklayarak (birden çok pencere) model deki diğer nesneleri otomatik
olarak silen bir lisp bilen yada yapabilecek bir arkadaş varmı acaba.
yani layout taki pencereleri seçerek veya o layouttaki tüm pencereler içinde görünen nesneler (modelde) kalacak diğerlerini (yine modeldeki nesneleri )silecek lisp
şimdiden teşekkürler

----
layoutun penceresinin icine girip hepsini secip kopyalayacaksin . sonra yeni bir dwg nin uzerine atacaksin . atarken
koordinat lazimsa paste to original coordinates ile yapistiracaksin .

28.10.2021 08:04    

umittaser
merhaba arkadaşlar, su an güzergah hazırlıyorum. 2 tane polıline var elimde fakat bunların ortasına çizgi çizmem lazım. aligment oluşturmak için. 2 poliline birbirine sürekli paralel veya ikisinin arasındaki mesafe sürekli aynı gitmiyor. yardımcı olabilirmisiniz?

29.10.2021 08:40    

mttlp
Alıntı
umittaser :
merhaba arkadaşlar, su an güzergah hazırlıyorum. 2 tane polıline var elimde fakat bunların ortasına çizgi çizmem lazım. aligment oluşturmak için. 2 poliline birbirine sürekli paralel veya ikisinin arasındaki mesafe sürekli aynı gitmiyor. yardımcı olabilirmisiniz?

Offset kullanabilirsiniz birinci polyline olmasına

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.843 saniye - Sorgu: 62 - Ortalama: 0.02973 saniye