28.11.2015 20:24    

mikemoon
bu linkteki lisp aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor.lispin düzgün çalışması için ne yapabilirim.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

08.12.2015 06:56    

halilozcakir
2014 ile başlayan bir problem lispler genelde ya eskik yada hiç çalışmıyor bakalım nasıl çözülecek bende faydalanacağım.

08.12.2015 07:24    

ehya
lisplerde herhangi bir problem yok. kodlar hep aynı.. alt sürümde çalışan bir lisp, üst sürümde mutlaka çalışır.

08.12.2015 08:54    

halilozcakir
ben forumda birçok yere de yazdım bu konu windows klasörüne olan yetki noksanlığından . IT arkadaşlar baktı yöneticiyim ama genede lisp ( örneğin MFL lispi ) eksik çalışıyor (eksik çalışmadan kastım paralel çizgiler çizin sonra aynı çizgileri döndürün onların ilk birleşimlerini fillet yapıyor diğerlerini hizalayıp bırakıyor ) , bazısını yüklü ve güvenli yolu tanıtıldığı halde çalışmıyor tetx lispi tekrar yüklemek lazım gibi sorunlarla karşılaşıyorum. 2013 de iken unlar yoktu lispler de aynı idi değişen bilgisayarım ve sürüm yüksek ihtimal dediğin doğru ehya sürümün sıkıntısı yok windows sıkıntılı ama onuda çözemediler yönetici admin im onlara göre PC de , yanlız support klasöründe CREATOR OWNER ve CREATOR GROUP a yetki veremediler.

08.12.2015 11:27    

ehya
Lisplerin windows klasörü ile ne alakası var?
Ancak kod yazarken windows klasörüne dosya atıyorsa sıkıntı verebilir. Bunun haricinde lispler, windows tabanını değil, autocad tabanını kullanır. Sorunu başka yerde arayın..

09.12.2015 06:01    

halilozcakir
galiba bundan ötürü
Alıntı
ProhibiT :
Merhaba arkadaşlar.

Lisp programlarının otomatik yüklenmeme sebebinin AutoCAD klasörlerine yeterli erişim yetkisi olmayan kullanıcılarla windows oturumu açılması olduğunu düşünüyorum. :) Erişim yetkisi olmayınca Startup Suite Content kaydedilemeden çıkılıyor.

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

linkinde ve orada verdiğim diğer linklerlde bu konuyu pek çok defalar açıklamıştık.

Herkese kolay gelsin...

09.12.2015 06:17    

mikemoon
şimdi bu lisp sorunsuz çalıiıyormu herkeste

09.12.2015 08:17    

ehya
iyi de bu sorun lisplerle ilgili değil, windows işletim sistemi ile ilgili. Yani lisplerde herhangi bir sıkıntı yok. Bahsi geçen start suite ise lisplerin autocad tarafından otomatik yüklenmesini sağlayan bölüm. Şahin hocam da durumu gayet net anlatmış.

09.12.2015 09:48    

halilozcakir
evet gayet net anlatmış.bende de zaten orada da yüklü olmasına rağmen çalışmıyor haklısın "windows işletim sistemi ile ilgili."

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.175 saniye - Sorgu: 65 - Ortalama: 0.01808 saniye