10.04.2015 11:09    

ersagun45
Arkadaşlar herkese merhabalar.
Problemimi kısaca anlatayım. Şirketimizde bir projenin çizimini yaptıktan sonra antete bazı şirketlerin logolarını koyduk.Bu işlemi de direk jpeg formatındaki dosyaları copy-paste yaparak gerçekleştirdik.Herşey düzgün gidiyorduk ki projeyi kontrol için bir üst şirketimize mail atana kadar.Onlar projeyi açtıklarında logoların yerinde değişik değişik yazılar görüyorlar.Anladığım kadarıyla logoların bizim bilgisayarda kayıtlı oldukları yerin adresleri yazıyor.Bu sorunu nasıl çözebiliriz?Yani biz mail attığımızda logolar onlarda da aynı bizdeki gibi görünsün.
İlginiz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Herkese iyi çalışmalar.

10.04.2015 11:12    

ehya
logolarınızı da gönderin. Bu resimleri dwg dosyasının bulunduğu klasörde tutsunlar. Dosyayı açtıklarında bir sorun kalmayacaktır.

yada resimleri OLEOBJECT (INSERTOBJ) olarak ekleyin. Bu yöntem ile resim dwg dosyasına gömülecektir. Resimleri göndermenize gerek kalmaz.

10.04.2015 11:34    

ersagun45
İlginiz için çok teşekkürler sayın ehya.
Dediklerinizi yaptım sıkıntı kalmadı.
Bende kendimce bir çözüm ürettim az önce onu da paylaşıyım belki bazı arkadaşlarda faydalanır.
.jpeg formatındaki logolarda sıkıntı çıkıyor ancak .png formatındaki logoların gözüktüğünü söylediler.Bende .jpeg olanları .png ye çevirdim ve antete öyle yerleştirdim sıkıntı kalmadı.
Tekrardan çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

10.04.2015 11:47    

ehya
"External References" ile eklediğiniz tüm resim dosyalarını karşı tarafa göndermek zorundasınız..
Dosya formatının bu konu ile bir alakası yok.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.887 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.01706 saniye