10.04.2015 06:28    

alpayelmas
Merhaba;

Demir projelerinde Attribute ile çizilmiş olanlarda 2 sorunum var bilgisi olan varmı bilemiyorum ama , Projedeki attributeleri ssget te A ile tümünü otomatik seçtiğimde metraja girecek çizim objelerinin mükerrer girebilecek diğer attrib pozlardan farkını temsil eden TAG veya özellik nedir? Ben çeşitli süzme işlemleri ile ayırdım ama bu çizimi yaptıkları yöntemin bir standart ayırıcı farkı varmı. 2. sorunum ise tüm attribleri sectiğimde ki text olan imalat isimleri dahil. oluşturma sırasına göre listeye yazdıgından imalat isminin altında olması gereken donatıların birçoğu imalat isminden önce yazılıyor mesela s1 kolonun donatısı veya k1 kririşinin donatısı yarısı üstte yarısı altta bir sonraki imalatın text ısmı yazıldıgında hangi donatı hangi imalat ın demiri karısıyor bunu ayırmak ıcın bir mantık kuramıyorum.
örneğin projede iki ayrı kolon çiziminin çizim alanındaki yerini belirleyen kriteri tespit edebilsem örneğin kolon s1 in çizimi bitince şu noktadan şukadar uzakta 2. kolon çizimine başla gibi alan seçimleri ile halledebilirim gibi ancak bu kriteri çözmek pek mümkün değil gibi. Paftalar piyasada bulunan standart attrible çizili demir paftaları ilgilenebilecek olan arkadaşıma buradan örnek teşkil edecek projede ekleyebilirim.

10.04.2015 06:47    

Travaci
1. (ssget (list (cons 0 "insert") (cons 2 "block_name")))
2. (setq listem (list (beam_name poz adet cap boy))) gibi bir listeye atıp listenin ilk elemanına göre sıralayıp listeden alıp yazdır.

10.04.2015 19:14    

alpayelmas
Travaci teşekkürler ..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.925 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.01778 saniye