21.09.2006 20:04    

fearsome
Mechanical Desktop 2006 da ölçüleri stretch komutu ile stretch edemiyorum. Stretch yapmak yerine ölçüyü taşıyor. Bunun nasıl düzeltileceğini bilen var mı?

21.09.2006 20:09    

bektas001
arkadaşım stretch etmek istediğin nesneyi profil haline getirdin mi?
profil haline gelen nesneyi stretch edemezsin. edit yaparak ölçüleri ve sınırladırmaları değiştirebilirsin.

27.12.2006 21:44    

muraterciyes
Bektaş hovam senden bir isteğim olacak vaktin varsa senden bir milin üstünde iki tane dişli ya da volan dizaynın nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum veya elinde hazır buna benzer bir örnek varsa oda olabilir mechanical desktop programında eger böyle bir örnek varsa cokkkk memnun olurum ilgine şimdiden teşekkür ederim . Murat

28.12.2006 08:11    

bektas001
slm;

elimde hazır çizim yok ama bana 2 boyutta çizim gönderirsen basit anlatımlar ile sana yardımcı olabilirim.

volanları çizmen gerekiyor. dişli çarkları ise shaft generator ile otomatik olarak mil üzerinde yaratabilirsin mechanical desktop da

28.12.2006 08:24    

harunkilic
Selam arkadaşlar;
Gerçekten bilmiyorum; bu Mech.Desktop hesaplamaları da yapıyor mu acaba? Çizmek kolay..

28.12.2006 10:43    

bektas001
Alıntı
harunkilic :
Selam arkadaşlar;
Gerçekten bilmiyorum; bu Mech.Desktop hesaplamaları da yapıyor mu acaba? Çizmek kolay..

mechanical desktop dişli,rulman,emniyet segmanı, yay vb gibi standart elemanları yerleştirirken gerekli çap,yük vb bilgileri sizden istiyor ve eğer yanlış veri girişleri yaparsanız mesela çok abartılı yük değerleri girmek gibi sizi uyarıyor.

bunun yanında mechanical desktop fea (sonlu elemanlar analizi) de yapıyor. yük moment ve malzeme stress analizlerini yapabilirsiniz.

28.12.2006 11:38    

muraterciyes
Bektaş Bey ilginize tşk ederim mildeki ölçüler o kadar önemli değil açıkcası hoca böyle bi dizayn istedi programı bize hiç göstermeden programı hiç bilmiyorum sadece bizden istediği mil üzerinde iki dişlinin eğim sehim diğer hesapları son güne bıraktı bu projeyi eğer bana basitte olsa bir mil üzerinde dişli dizaynı yapabilirseniz cok sevineceğim yapmazsanız sizi anlarım meşğul bir insanız ama mümkünse böyle bir dizaynı yapabilirseniz size minnettar kalacağım ilginiz için tşk ederim. Murat

muraterciyes (29.12.2006 20:16 GMT)

20.11.2007 08:58    

Drftsmn
STRETCH konusunu bende çözemedim. mdt 2006 da bu bence büyük sorun.
Büyük vakit kaybına yol açıyor. Sadece ölçülerin STRECH edilmesinde bir sorun var.

bu cevap;
arkadaşım stretch etmek istediğin nesneyi profil haline getirdin mi?
profil haline gelen nesneyi stretch edemezsin. edit yaparak ölçüleri ve sınırladırmaları değiştirebilirsin.

next faces
bir üstündekinin cevabı değil, cevap olmamış.

21.11.2008 12:11    

arif35
ben şimdi denedim oldu ölçüler strech oluyor (program md2008)

21.12.2008 22:31    

Drftsmn
Aslında öyle bir sorun yok! Sorun olduğunu düşündüğümüz yer, ölçülerin strech edilememesi, mechanical desktop 2006 da bu değişmiş yerine yeni bir özellik getirilmiş...
biz strechi genelde iki dimension (ölçü) arasına yeni bir ölçü eklemekde kullanıyoruz, sorunda burda zaten, MDT 2006 da araya yeni bir ölçü girmek istediğinizde ölçüyü oluşturup yerleştireceğimiz yeride kayması gereken ölçünün üzerini gösterirsek, ekrana resimli bir seçenek menüsü çıkar; burda en sağdakini seçersek ölçü iki ölçü arasına otomatik olarak girer. Dolayısıyla Mechanical desktopta Strech sorunu yok.

Var diyorsanız oda artık MDT'nin yeni sürümünde düzeltilir....

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.103 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.01622 saniye