28.11.2014 06:52    

bhct
Merhaba sevgili arkadaşlar

3 boyutlu bir detay çizimi yaptım . Bu çalışmamı normal plan çizimimde antete yerleştirmek istiyorum. 3boyutlu dwg mde o detayı bloklandırıp 2 boyutlu planın oldugu antete yerleştiriyorum . Amacım 1 çıktıda hem plan kesikler hemde 3 boyutlu görünüş saglamak yani . Ancak 3 boyutlu çizimim 2 boyutlu planımda üst görünüş olarak geliyor wiewden görünüşü değiştirdiğimde bu kez plan düzleşiyor. Umarım problemimi anlatabilmişimdir. 3 boyutlu görselimi 2 boyutlu çalıştıgım plana nasıl oturtabilirim .yardımcı olursanız sevinirim

28.11.2014 07:05    

miyatu
3D modelinizi hazirladiginiz sayfanizda modelinizi gormek istediginiz sekilde cevirin sonra asagidaki komutu uygulayin

Command: _ucs
Specify origin of UCS or [Face/NAmed/OBject/Previous/View/World/X/Y/Z/ZAxis] <World>: _v

(Bu komut baktiginiz duzlemi ust duzlem yapmanizi saglayacaktir.)

(Eger modelinizin perspektif gorunumunu iki boyutta elde etmek isterseniz yukardaki islemden sonra FLATSHOT komutunu kullanabilirsiniz.)

Kopyalama isleminizi yapin

Eger dogru yaptiysaniz istediginizi elde etmis olmalisiniz.

Olmuyorsa LAYOUT konularini incelemenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

miyatu (28.11.2014 09:47 GMT)

28.11.2014 07:21    

Travaci

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

28.11.2014 08:55    

bhct
Miyatu teşekkür ederim. Problemi şöyle hallettim anlatayım ki arkadaşlarımızda karşılaşırsa bilgi olsun ;

3 boyutlu çizdiğim modelimi block yapıp diger plan dwg'me copy paste ile getirdim . Ardından layouta girip orada paftalama yaptım (plandaki antetimi paftamı layouta çagırıp zoom end vs. ile oturttum) . 3boyutlu modelim için ise ayrı pencere açıp (new-wiewport) orada istediğim görünüşü 3boyutlu ayarlayıp wiewporttan çıktım. Kenarda hazırladıgım bu wiewportu planım olan diger wiewportun üstüne taşıdım uygun yere konumlandırdım.

Çıktı alırkende layouttan aldım ve problemi çözdüm.

Sizin dediğiniz yoluda az sonra deneyeceğim . Teşekkür ederim . iyi çalışmalar.

01.12.2014 09:03    

şahnaz
Peki aynı pafta (layout) da olan 2d ve 3d çizimlerinin 3d li olanının soluk gözükme sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.889 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.01678 saniye