AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
24.09.2014 09:12    

BLack|E
Block'lu çalışmalarda Block Definition ara yüzünde, Behavior bölümündeki Allow exploding sekmesinin deaktif olmasından dolayı block'ları patlatamıyoruz. Biliyorsunuz ki tekrar Block Definition ara yüzünden bu sekmeyi aktif hale getirdiğimizde blok'u patlatabiliyoruz. Name kısmında block adı olmadığından bu işlemleri gerçekleştiremiyoruz. Bu durumda ne yapabiliriz. block'ları patlatamıyoruz.

24.09.2014 11:46    

mateus
- ile cıkartıp yeniden blokluyorum
yada kopyalayıp yapıştırıyorum yeniden blokluyorum
aklıma gelen çözümler bunlar

27.09.2014 22:27    

nd4
Block edit definition komutunu kullan be + enter dediğin zaman block u düzenleye bilir ve bir kopyasını alabilirsin veya her ne yapmak istiyorsan block üzerinde onları yapabilirsin.

29.09.2014 10:33    

BLack|E
Alıntı
mateus :
- ile cıkartıp yeniden blokluyorum
yada kopyalayıp yapıştırıyorum yeniden blokluyorum
aklıma gelen çözümler bunlar

- ile çıkartmak ne demek anlamadım ama varsayalım ki aldık yeniden block'ladık. Buradaki amaç aynı olan bütün block'larda değişikliği yapmak. Yeniden block'lamanın bir faydası olmuyor.

29.09.2014 10:34    

BLack|E
Alıntı
nd4 :
Block edit definition komutunu kullan be + enter dediğin zaman block u düzenleye bilir ve bir kopyasını alabilirsin veya her ne yapmak istiyorsan block üzerinde onları yapabilirsin.

Block edit definition komutunda ismi olan block'ları görebiliyorsun. block'un adı olmadığından maalesef bir işe yapamıyor.

29.09.2014 13:28    

eray_07
Benim bildiğim blok patlatma komutu explode dir. Block lanımş çizimin üzerine çift sol tıklama ile göremiyor musunuz.

30.09.2014 08:28    

BLack|E
Alıntı
eray_07 :
Benim bildiğim blok patlatma komutu explode dir. Block lanımş çizimin üzerine çift sol tıklama ile göremiyor musunuz.

Görebiliyorum. Benim asıl amacım, Block Definition ara yüzünde, Behavior bölümündeki Allow exploding sekmesinin aktif hale getirmek. O yüzden block adının olması lazım ki işlem yapabileyim.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.954 saniye - Sorgu: 61 - Ortalama: 0.01565 saniye